Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 512 bites videókártya és...

Egy 512 bites videókártya és 768 bites között jelentős a különbség?

Figyelt kérdés
más tényezők figyelembe vétele nélkül.
2013. febr. 9. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Videokártyáknál sem lehet kizárni más tényezőket, akár csak egy processzornál. Az architektúra ismerete nélkül meg pláne nem mond semmit egy technikai adat (de akár több sem).

Nagyjából figyelemmel kísérem a videokártya generációkat, de 768 bites kártya nekem nem rémlik...mondjuk 512 bites memória interfésszel sem rendelkezett túl sok kártya. Dual GPU-s kártyáknál össze szokták adni a a memória interfészek szélességét, de az is csak félrevezetés, hiszen mindegyik GPU csak a saját memóriáját éri el (ha jól tudom).

Konkrét modelleket írj és akkor valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy mi a különbség.

2013. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Osynho ***** válasza:
Na ezekre én is kíváncsi vagyok? Melyik 2 vga-ról van szó?
2013. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mugen ***** válasza:

Ebben a tesztben van ilyesmire példa.

[link]

2013. febr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként egy videokártyánál az, hogy hány bites a memória interfész azt jelenti, hogy a hatásos órajelenként hány bit adat vándorolhat a videomemóriából a GPU-hoz. Tehát a sávszélesség megállapításához szükség van a memória hatásos órajelére is. Ha megkaptuk a memória sávszélességet, akkor már egy picivel okosabbak lettünk, hiszen tudjuk, hogy erősebb GPU-hoz nagyobb sávszélesség dukál, míg a gyengébb GPU-k beérik szerényebb paraméterekkel is. A megismert memória sávszélesség se utal pontosan a kártya képességeire, így elővehetjük a GPU-k elméleti számítási teljesítményét is, ami valamelyest utal a Shaderek számítási teljesítményére. Persze van még technikai adat ezeken felül is, így számolhatunk pixel vagy texel kitöltési sebességeket, de a sok adatból egyre nehezebb leszűrni, hogy melyik számít jobban, melyik mennyit nyom a latba. Azt már nem is említem, hogy az architektúra is milyen sokat számít, azaz a programozhatóság és a végrehajtások hatékonysága sem mindegy illetve ott vannak még a támogatott feature-k is. Bizony rá kell jönni, hogy otthon ülve, mint lelkes hardware rajongó bele kell bújni az elemző cikkekbe és a teljesítmény tesztekbe, hogy nagyjából rájöjjünk, hogy mire képes egy-egy architektúra és utána a technikai paramétereket is nagyjából tudjuk hova tenni.

Akárcsak a prociknál ezek a paraméterek csak azonos generációjú/felépítésű egységek között állíthatóak ringbe egymással szemben...két teljesen különböző egység összehasonlításakor matekozhatunk ezerrel, akkor sem kapjuk meg a teljes igazságot.

2013. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!