Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak drivert kell telepítenem?

Csak drivert kell telepítenem?

Figyelt kérdés

Kaptam egy gépet, amin újraraktam a windowst. Most nincs hang, és a netet sem tudom megoldani (alaplapi mindkettő). Nem kaptam telepítőcédét egyikhez sem, gondoltam nem kell. Én rontottam el valamit, vagy csak keresnem kell neten drivert hozzájuk? Előre is köszi!


(Egy hozzá nem értő kérdése)



2013. febr. 8. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az alaplap honlapjáról töltsd le a chipset, meg az integrált cuccok legújabb meghajtóit és telepítsd őket.


Az eszközkezelőben meg ellenőrizni tudod, hogy melyik komponenssel van gáz. Amelyik mellett kis sárga felkiáltójel van, az nem működik rendesen.

2013. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Keresd meg az alaplapod márkáját és pontos típusát, és a hivatalos Web-ről le tudod szedni a drivereket. Ha onnan esetleg nem, akkor máshonnan biztosan :D
2013. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Komplikato ***** válasza:

Első körben két lehetőséged van:


1. Megkeresed a pontos típusát az alaplapnak. Ez vagy kijelzi jól eszközkezelőben a Windows vagy nem. De ha leveszed gép oldalát, akkor általában elég nagy betűkkel rá van nyomtatva a lapra.

Ha ez megvan akkor a gyártó oldalán leszeded az alaplaphoz tartozó drivereket. Persze ha nincs internet ... Na most a hátránya, hogy így RÉGI driverek lesznek fent.


2. Felteszel egy Aida64 programot, ami nem csak a lap pontos gyártóját és típúsát mondja meg, hanem azt is pl. milyen hálózati vezérlő és audio van a lapon (meg kb. minden mást is a gépről), ezek után a vezérlő gyártójának oldalán vagy driver gyűjtő oldalakon leszeded a legfrissebb drivereket hozzá. Ez jobb, mert frissebb, de több meló és van olyan vezérlő amihez nehéz drivert találni (SoundMax audio pl.)


[link]


Ha nincs internet a gépen ugye, akkor legjobb ha egy pendrive-al közlekedsz a gép és az internet forrás között, sőt érdemes pendrivera tenni az Aida-t és onnan elindítani.

2013. febr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az eszközkezelőben megmutatja az alaplapom márkáját, vagy mindenképp everestet (vagy mást)tegyek fel, hogy megnézzem?

Igen, amivel gáz van azt látom.

Köszi a válaszokat!

2013. febr. 8. 14:01
 5/13 Komplikato ***** válasza:

1-es, 2-es van egy csomó alaplap aminek az oldala elérhető, látszólag a driverek is, csak letölteni nem lehet. Van egy halom régi Asus vagy MSI lap ilyen.

Másrészt a gépen aminpötyögök egy 2008-as alaplap van, kb. legfrissebb driver az oldalán 2009-es, miközben audio és hálózathoz is van 2013-as driver. Ezért írtam a másik módszert, bár az se mindig használható.

2013. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Komplikato ***** válasza:

Ez változó, most pl. egy GigaByte lap van a gépben, ennek kiírja a típúsát (mondjuk verziószámát már nem), előző 3 alaplapomon nem írta ki.


Ne Everestet tegyél fel, hanem Aida-t. Az Everest eredetileg Aida néven futott, átvette egy kanadai cég akkor lett Everest, de most visszatértek a fejlesztők az Aida névhez. Magyarán az Everest már eléggé régi.

2013. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Még valaki esetleg lecopyzza amit írtam, vagy tovább is lép?
2013. febr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#5 Nekem eddig még mindíg sikerült minden gyártó honlapján megfelelő támogatást találnom. Némelyik site elég kretén módon van felépítve, (vagy csak az én agyam működik másként) de mindenhol van meghajtó letöltésre lehetőség.


Ha meg nincs, akkor a driver.hu, driverzone.com, drivers.com, driversdown.com és hasonló lerakatok segítenek.


Még ősrégi Acorp alaplapokhoz is van meghajtó.

2013. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#4 Kérdező


Ha szerencséd van, akkor a "Start - kellékek - rendszereszközök - rendszerinformáció" elérési útnál az összegzésben a lista közepén, a BIOS verziójánál az alaplapod típusát is kiírja.


De bootoláskor is leolvashatod.

2013. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogyha pendrive-ot rádugom ,és megpróbálom ráhúzni az asztalra és felrakni, akkor miért nem történik semmi? Adia-ból már 3 verziót leszedtem, de nem is indul el a telepítés. Ha meg tömörített, akkor meg nem hajlandó kitömöríteni.
2013. febr. 8. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!