Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik multifunkciós tintasuga...

Melyik multifunkciós tintasugaras nyomtatóba a legolcsóbb a patron?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy multifunkciós gépet, mert a szkennerem bedöglött, a nyomtatóm meg már nem az igazi... Az volna a legfontosabb, hogy olcsó legyen a patron bele. Esetleg ha a lézernyomtató esetén sokkal olcsóbban jön ki a nyomtatás akkor talán lemondanék a szkenner funkcióról meg a színekről is. Mit ajánlotok?

2013. febr. 7. 19:45
 1/2 butorvilag válasza:

A tintasugaras nyomtatók közül amihez olcsó patront lehet kapni, és most, vagy nemrég még kereskedelmi forgalomban árultak hozzá gépet, az a canon CLI 521-es sorozata, vagy a CLI 526-os sorozat Az 511-es az nem jó, drága, legtöbb gépbe ez való! Sajnos az olcsó patron miatt egyre inkább szüntetik meg azokat a típusokat, amikhez jók ezek a patronok, de nem kell tartani olyan gép vásárlástól aminek leállnak a gyártásával, ugyanis tinta az lesz hozzá. A nyomtatóknál a tintába van az üzlet. Apám 2008-ban vett olyat amit már megszüntettek, én 2009-ben vettem olyan nyomtatót, amiből az utolsó darabot vettem meg! Mind a kettőnk gépébe a CLI 8-as patron kell, és még a mai napig fillérekért kapunk hozzá patront!


Amit te keresel, az a Canon MG 5350. Egyenlőre még 28400 forintos áron kapható kereskedelmi forgalomban, bár ki tudja, hogy ezt is mikor fogják megszüntetni!(Az IP 3600-ast 2013.03.17-én megszüntették! A drágábban árult helyeken még elvétve lehet belőle 1-2 db raktáron, de már nem rendelhető! Abba a CLI 521-es patron való, de az nem multifunkciós!)


Az MG5350 az multi funkciós, CLI 526-os patronnal működik, ha jó helyen veszed a patront 250 Ft alatt kapod darabját! Kb. 1300 forintból az összes szint a feketével együtt kicseréled!


A nyomtatóba van scanner, wifi, CD-t is nyomtat, kétoldalas nyomtatás, szerintem abba is van füzet, illetve poszter nyomtatás lehetősége is! Ezt azért gondolom, mert nekem Canon IP 3600-as van, jóval olcsóbb széria, scanner nincs, de poszter és füzet nyomtatást az tud! Tintasugaras nyomtatók esetében úgy számolj, hogy egy garnitúrával max fél csomag lapot tudsz majd nyomtatni! Általánosan 150-250 A4-es oldal után kifogy! A legtöbb tintasugaras gép esetén ez igaz, tök mindegy, hogy utángyártott, vagy eredeti patronnal megy a nyomtatás!


Privát üzenetben megírhatnád, hogy még időbe kaptad-e az infót, mert a kérdés dátumából látom, hogy már egy ideje megkérdezted, de ahogy nézem senki nem reagált rá! Nyomtatással kapcsolatos egyéb tanácsokkal keress meg a butorvilag@gmail.hu e-mail címen! Vigyázz, nem com, az nem hozzám érkezik! Ha Budapesti vagy akkor még olcsóbban is segítek patronhoz jutni! Olyan helyen szoktam tintát venni, ahol csak kereskedők vásárolhatnak! Tavaly nyáron 18 db patront vetem 3574 Forintért CLI8-as és CLI521-es sorozat. A CLI 526 is nagyságrendileg hasonló áron van! Írj e-mailt, ha érdekel!

2013. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, írtam emailt ;)
2013. márc. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!