Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért bootol ilyen lassan?

Egerecske kérdése:

Miért bootol ilyen lassan?

Figyelt kérdés
Gépet bekapcsolás után, szépen teszi a dolgát, de mikor Megjelenik a várjon felirat és mire beadja az üdvözöljük szöveget ez borzalmasan hosszú idő. Tehát várjon-üdvözöljük a kettő közt valami nem ok. Itt eltelik akár 50 másodperc is. Amúgy ha az üdvözöljük bejön, utána pillanatok alatt feláll a rendszer bejönnek az ikonok, és gyorsan reagál mindenre a gép.
2013. febr. 3. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Régi a HDD-d?
2013. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem egy mai darab : Lemezes meghajtó SAMSUNG HD501LJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
2013. febr. 3. 19:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Ebben az időtartományban a te személyes beállításaidat tölti be. Tehát szerintem a vírusokat kizárhatjuk. Nem állítottál/telepítettél valamit mostanság?
2013. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hd sentinel szerint a kondició 99 százalékos.

okozhatja ez a problémát?

2013. febr. 3. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű. Nyiss egy msconfig-ot és nézd meg, hogy mi indul el, lődd ki a felesleget. Használatban Google segít.

G.

2013. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem telepítettem semmit se,, viros valóban nincs elméletileg,, mert kb 5 kergetővel néztem át Avast, emisoft-antimalware, malwarebytes, superantyspyvare,eset online kersője, és minden nulla ,, viszont van egy programom és szerintem ezzel lesz a baj : Advanced SystemCare 6
2013. febr. 3. 20:00
 7/14 A kérdező kommentje:
msconfig ot ismerem, már a létező öszes dolgot kilőttem amit tehettem,, :)
2013. febr. 3. 20:01
 8/14 csacsi2 ***** válasza:

Töredezett az MFT és egyéb op.rendszer futása közben nem töredezettségmentesíthető fájlok. Én a Diskeeper -t használom ami a gép indulásakor megteszi, ha bejelölöm a Boot Time Defrag -ot

"Ez a mód azon fájlokat töredezettség mentesíti, amire menet közben nincsen lehetőség, például Lapozófájl, és MFT táblázat."

Sajnos a program fizetős .


Okozhat még az induló programokon ,szolgáltatásokon kívül a vírusírtó ellenőrzi a fájlokat boot-oláskor, illetve az elszemetelődés is (Takarító programok)

Hibás registry bejegyzések és a regiszter töredezettsége is okozhatja. ezt egy jobb RegTisztító képes megtennni:

A lemezen a hibás szektorokat kijavíthatod a CHKDSK paranccsal (érdemes)

Futtatásba: cmd

parancssorba: chkdsk c: /f/r/X


Nyomj "i"gent ha kötet leválasztás / újraindításnál kéri, majd indítsd újra a gépet és hagyd lefutni (ne nyomj gombot)


Ezt böngészd át hátha találsz megoldást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

2013. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 csacsi2 ***** válasza:

A prefetcher szolgáltatás a Win -ban is egy idő után lassítja, töröld a mappa tartalmát ill kapcsold ki vagy csak a boot ideére engedd!

Cleanerhez ajánlom a CCEnhancer -t érdemes egy mélytisztítás a gépen!!!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2013. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Advanced SystemCare 6...

Korábban én is letöltöttem és problémáim adódtak. Javaslom hogy töröld le. Szerintem egy megbízhatatlan program, pedig jónak tűnt. Gondolom hogy a visszaállítási pontokat törölte, ha nem, akkor menny vissza.

2013. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!