Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják hogy Codegen...

Miért mondják hogy Codegen Rossz táp?

Figyelt kérdés

Nálunk 2 gép van mindkettőbe codegen van 1-ik 12 éves (hibátlanul megy mai napig)

A másik meg 4 éve megy szintúgy hibátlanul.

Szóval hogy van ez?


2013. febr. 1. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mehet még 10 évig is hibátlanul, de jön szépen pl. egy áramszünet, nincs benne védelem és pápá gépecske.


Az meg a másik hogy 50-60% terhelésnél lekapcsol (jobb esetben).

2013. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Osynho ***** válasza:

Attól, hogy nem haltak meg azok a gépek, még nem lesz jó egy codegen.


A ráírt teljesítmény töredékét nem tudják, olcsó kínai kondik vannak bennük, hatásfokuk alacsony (az áramszámla miatt már megéri egy rendes táp), terhelve ingadozik a 12V, 5V, ami nem tesz jót a hardvereknek, semmi védelem nincs bennük, gond esetén visz 1-2 dolgot magával.


Nagyjából ezért rosszak. :)

2013. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
12 év alatt volt pár áramszünet ha jol emlékszem...
2013. febr. 1. 15:24
 4/12 A kérdező kommentje:

Márkás tápok is elvihetnek összetevőket.

Lehet az akár egy jo minőségű táp is!

Hisz azokat is emberek csinálják!

Ami el tud romlani az el is romlik és.

2013. febr. 1. 15:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem terheled meg a ráírt teljesítménnyel(amit nem tud)képes sokáig élni.Gyenge minőségű alkatrészekből készül ezért olcsó is.Nincs védelme ezért magával viszi az éppen rácsatlakoztatott alkatrészeket tulfesz miatt.Hűtőventilátora hamar zajos lesz ill. lehal.

Magyarán mondva megbízhatatlan és nem szívesen bíznak rá 50-100.000Ft-os alkatrészeket.

2013. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Osynho ***** válasza:

Kérdező: ha mindent tudsz, miért kérdezel? :)


Leírtam, hogy miért nem jók a Codegenek. Persze, más is elvihet hardvereket, csak jó megadni az esélyt a túlélésre, szerintem. :D

2013. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 5 éves gépem ami manapság ~10-15ezret talán ha érhet, na abban nem cserélném ki a codegen 350-es tápot mert tudom, hogy alig használ 100wattnál többet az egész.

Viszont pár hónapja költöttem 220ezret egy új gépre, na ebben az esetben már inkább vettem egy értelmesebb tápot.

A lényegi hiba mint írták nem azzal van, hogy nem működőképes a rossz minőségű táp, hanem eleve nem bír annyit amennyi rá van írva (nézz meg teszteket, youtube-on szoktak lenni pl. emberek akik letesztelik a tápok különböző ágait is) illetve végső soron ez a vásárló döntése, hogy ha vesz egy új gépet százezrekért akkor bánja-e azt a 4-5ezret (mert ált annyival drágább egy olcsóbb minőségi mint ezek) az az ő döntése.

2013. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy az ilyenek miért kérdeznek?


Leírjuk, hogy miért nem jó a táp, aztán nem, még ő anyázik és mi vagyunk a hülyék, és a kodegány az egy tökéletes táp -.-

2013. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy nem is olyan rég, egy fél éve talán, volt pont egy ilyen kérdező.


Rákötötte Sandy i5-öt és 7870-t egy HKC 550-es tápra, és csodálkozott hogy egyszer csak nem indul be a gép :)

2013. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Figyelj csak 8aska anyáztalak talán?

Nekem nem ugy rémlik

2013. febr. 1. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!