Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy érdemes memóriával...

Hogy érdemes memóriával bővíteni az alábbi konfigot?

Figyelt kérdés
Van benne 2x1 Gb. 4 foglalat van összesen, tehát kettő szabad. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ha mondjuk a szabad kettőbe ugyanolyan (márka és típus) csak 2x2 Gb RAM modulokat rakok, akkor mindenképpen gyorsabb lesz, mint újabb 2x1 Gb esetén? Tehát első esetben összesen 6 Gb lesz, második esetben 4 Gb. Tudom minél nagyobb a RAM annál jobb, de mennyire kell ügyelni a "párba válogatásra"? Tehát időzítések meg minden stimmelne, csak 2x2 Gb-tal bővíteném, 2x1 helyett. Csak megerősítést szeretnék kérni, hogy hogy érdemes bővíteni, mert már jártam úgy hogy egyik régi gépembe hiába raktam több RAM-ot, nem lett gyorsabb egyáltalán semmilyen alkalmazás esetén se. (Mondjuk az még régen volt és az időzítéseket és frekvenciákat nem néztem, és más típus is volt a modul.)

2013. febr. 1. 02:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Amire 4 GB RAM nem lesz elég, arra 6 sem.

Másik oldalról viszont a 4 GB-nak is csak akkor van értelme, ha 64 bites operációs rendszert használsz, mert a 32 bites nem tud ennyit megcímezni.


Két nagyobb modult általában gyorsabban kezelnek a gépek, mint négy kisebbet. Viszont a sebességkülönbséget ki lehet mérni, de használat közben nem biztos hogy érzékelhető.

2013. febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!