Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet valami baja a proceszorn...

Lehet valami baja a proceszornak ennyi fokon?

Figyelt kérdés

AMD FX 6100 6x 3.3Ghz

63-65 fokos a proci egy nap után.Van hogy kevesebb.Szerintetek lehet bármi baja ha ennyi fokon megy?Gyári hűtő van benne.Sokat megy egy nap a gép.

(Telóról irok bocs a hibákért.)


2013. jan. 30. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lehet , majd ha 90+ , akkor írj
2013. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:

Ahogy írják, 90 fok fölött kezdj aggódni.

Azért ha nem tuningolod és ilyen meleg, akkor lehet, hogy sz*r a házad szellőzése?

3-6.000 forint között már elég pofás hőcsöves hűtőket lehet kapni amik elviszik sokkal hűvösebben a gyárinál.

2013. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm a segítséget :D
2013. jan. 30. 23:27
 4/8 anonim ***** válasza:
A régi gépemnél örültem, amikor 70 alatt ment. Ha pc, lehet tuningolni a hűtésén, de előttem megmondták a határt, amíg nem kell aggódni :)
2013. jan. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok ...de amugy sztem tényleg sok , nekem i5 2500k van , nem tuningolt és alap helyzetben 35 fok korul van , igaz a huéts nem gyári , de nem is olyna nagy was is das...
2013. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó de azt ne felejtsd el hogy egy AMD mindig jobban melegszik mint egy INTEL(saját tapasztalat) Kérdező szerintem szerezz be egy jó hütőt mert a gyári hütők soha nem birják rendesen lehüteni a processzort
2013. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kalosavo ***** válasza:
igen lehet, mert ennek a processzornak a megengedett maximum működési hőmérséklete 70fok nem tudom milyen 90+ról beszélnek addig nem jut el mert leég. vagy jó esetben vissza veszi a frekvenciáját és akadni fog a játék vagy egyszerűen újraindul a gép...
2013. jan. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"ne felejtsd el hogy egy AMD mindig jobban melegszik mint egy INTEL"

Azért ez így nem lehet kijelenteni, ráadásul volt, amikor ez fordítva is igaz volt. De tény, hogy most az Intel nagyon elhúzott gyártástechnológiában és az utóbbi években tényleg komolyan lenyomta a fogyasztást/hőtermelést. Bár az Ivy bridge jobban melegszik azonos TDP érték mellett, mint a Sandy Bridge, ami a kisebb magméret miatt van.


Az AMD olala szerint a CPU max üzemhőmérséklete 70C. Ez felett valószínűleg bekapcsol a hővédelem (vagy lefolytja a rendszer a teljesítményt, vagy újraindul a gép).

[link]

2013. jan. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!