Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IntelŸ PentiumŸ B970 vs....

IntelŸ PentiumŸ B970 vs. IntelŸ Core™ i3-3110M?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Holnap vásárolok egy új notebook-ot a régi, öreg Acer Aspire 5315-öm helyett. Már hónapokkal előre meg is terveztem melyiket fogom megvenni. A T-Homnál tudok csak vásárolni a számomra kedvező feltételeik miatt, mivel nincs annyi pénzem hogy kicsengessek 150-170 ezret egyben. Na szóval el is terveztem de a most Vasárnap a kínálatba kerülő Asus K55A áthúzta az összes tervemet.


Nem tudom eldönteni melyiket vásároljam. Igazából a nagy különbség a Processzor és az Integrált videó kártyában rejlik. Még az általam előre betervezett Samsung Series 3 350V5C-ben egy IntelŸ PentiumŸ B970 processzor IntelŸ HD Graphics videó kártyával addig a riválisnak IntelŸ Core™ i3-3110M processzora van IntelŸ HD Graphics 4000 videó kártyával.


1. Samsung Series 3 350V5C: [link]


Ár: 29 940 Ft kezdőrészlet, + 24x 2915 Ft kamatmentes részlet.


2. Asus K55A: [link]


Ár: 39 900 Ft kezdőrészlet, + 24x 3750 Ft kamatmentes részlet.


A kérdés az az hogy az Asus megéri e a kezdőrészletbeli +10 ezer forintot és a havi +1 ezer forintot vagy nem tud annyival többet mint a Samsung és maradjon az.


Amire kell: Tanulás, Filmek-Videók Full HD Minőségben akadás nélkül, Videószerkesztés, Photoshop, régebbi játékok akár legalacsonyabb grafikán élvezhető sebességgel.


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 30. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Az i3 sokkal jobb és a benne lévő IGP is (vga).
2013. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Videószerkesztésnél ne várj sokat egy i3-tól(főleg rendernél ne) de inkább mint a pentium főleg igp miatt is.
2013. jan. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, az i3-ban az intel legerősebb igp-je van(hd4000) míg a pentiumban egy butított hd2000, ha nem gond anyagilag, akkor az i3-as gépet válaszd, javaslom nézd meg őket élőben is, billentyű, kijelző, tapipad stb. milyen.
2013. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy win8 van a gépeken és ugye ezek mobilnettel vehetőek csak meg ami pluszba hozzájön a havidíjhoz, de gondolom ezt tudod.
2013. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind hasznos volt! Persze, már bent voltam, és előre le egyeztettem mindent és a feltételek ugyan azok mint a Samsungnál. Egyébként lehet sima internet mellé is! Nekem ugye NetMánia M-em van, TV-vel együtt már 2 éve így nekem jár! Holnap megyek, és megrendelem, 2 hét mire megjön!
2013. jan. 30. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!