Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény erről a konfigurációról?

Vélemény erről a konfigurációról?

Figyelt kérdés

Sziasztok új gépet szeretnék venni és PCX-en összeraktam magamnak egy elég klassz és olcsó gépet :D (legalább is szerintem klassz)

De ezért van a címben és hogy vélemény!

Szóval mi a véleményetek erről a konfigurációról, ti mit cserélnétek le benne, mi jobbat és árban hasonlót javasoltok! és igen 100% kompatibilis minden mindennel amit összeraktam? :D

Akkor hát

-CPU : AMD FX 4170 processzor

-Hűtőventilátor : Cooler Master Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1 processzor hũtő


-Alaplap : Asrock N68C-GS FX alaplap


-Memória : Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz CMX8GX3M2A1333C9


memória

-Merevlemez : HP 160GB SATA2 458947-B21 merevlemez


-Optikai meghajtó : Samsung SE-218BB/RSBS fekete DVD író


-Videó kártya : Zotac GT 640 2GB DDR3 ZT-60203-10L low profile videokártya


-Gépház : HKC 3015DB 400W fekete számítógép ház


-Tápegység : Cooler Master 400W RS-400-PSAP-I3-EU tápegység


Ez összesen a "PCX"-en 99,748 Ft + áfa



2013. jan. 22. 23:03
1 2
 11/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10 + #9

gyári cpu hütövel nem kéne tuningolnia semilyen procig még kicsit sem

legalábbis egy kezdönek és ugy hogy valami alskategóriás gépháza van

de gyárival ugysem sikerülne anyi hogy valós értelme legyen így jobb kimélni a procit amig nincs jó hütö rá

.

cash az cache

és nem csak ez számít a hdd nél söt 16/32MB is böven elég bele még rendszer lemeznél is

fontosabb hogy ne green/energiatakarékos legyen és hogy 7200rmp forulatú

ahol már 64MB nak valós nagy haszna van azok drágább merevlemezek anyi felárat nem ér meg tán egy olcsó szimpla játékos gépnél

.

Dvd valakinek lehet eredti szoftverekhez kell pl. illetve nem mindenki csinál usb bootolos oprendszer telepitöt olyan egyszerüen

.

sziasztok

2013. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerinted én így raknám össze a gépet? a cél az volt hogy maradjon 100000 forint alatt. Azt írtam esetleg 6 giga nem azt hogy legyen is 6 giga.1600 mhz-es ram pedig megéri az árát és a teljesítménye is kitűnő.Tény ami tény hogy a ram nem sokat dob a teljesítményen de azért mégis ha már egy játéknál elér 3-4 plusz fps-t már jobban kijött.Az AMD processzorok pedig híresek a tuning potenciáról.Egyébként meg senki sem tudhatja hogy milyen teljesítménye lesz a gépnek ha összerakja.
2013. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Elfelejtettem hogy volt egy proci hütö kérdésben és most figyeltem csak fel rá kérdésben:)

szóval akkor kihúzva a gyári

viszont ez a cpu hütö nem igazán tuningra való, komolyra semmiképp

a gond nem ez lene hanem hogy kérdezö menyiért is vené mivel elég drágán megy sok helyen olyan árban már jobbat is kaphatna

viszont nem igazán kérdezö konfigját kéne átalakítani (ilyen árban lévö konfigba amugy is felesleges külön cpu hütö gyári helyet mert csak pénzt viszi el)

hiszen 6670 el alig lene elörébb mert jobb, de nem jóval

vagyis így kilöve a kérdésbeli hardverek

játékra leginkább kérdezö Rasta Joint konfigját kéne vened mert HD7770 ténleg jóval jobb ég és föld a kettö

és az egész konfig is jobb vétel melesleg

(töröltem kérdést listámról)

2013. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

De mint láthatod 100 ból rengeteg varició van és te nem valami jókat ajánlotál.

.

amugy sehol nem irtam hogy ne vegyen 1600 ha van olyan jó árban:) csak azt hogy nincs jelentösége vagyis nem ez alapján kel választani hogy 1333 vagy 1600

.

senki nem tudja?:)

akor mért kel mást ajánlani egyáltalán.:)

lehet a kérdésbeli konfig 3x szor jobb mint amit Rasta irt:P

.

de igenis kel tudni hogy teljesít a gép

az hogu hibás valami az ilyen teljesítmény csökenés nem ide vonatkozik hanem garancia szervizre

2013. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Úgy kell összeállítani a konfit hogy a videókártyát 100%-ig kihasználja a rendszer és akkor már elérted a célod.Ezen áll vagy bukik a dolog.És most nem azt mondom hogy jobb processzorral nem változik a teljesítmény vagy stb csak videókártyát kell alapul venni.
2013. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A vinyónál azért nem írtam rmp-t mert szerintem azért alap hogy 7200 alatt nem veszem meg.
2013. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!