Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A memória dual channelben...

A memória dual channelben minden esetben működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a memória minden esetben dual channelben működik, ha megfelelő a mérete?

Értem itt, hogy van egy laptopom, amibe 3 giga ram van. Azaz egy db 1 gigás és egy db 2 gigás. Most a dual channel úgy hallottam, ugyanolyan memóriáknál működik, de mit jelent pontosan az ugyanolyan??? Azaz ha vennék bele egy tökmind1 milyen 2 gigás memóriát, ami más órajelre meg márkára, az is annak számít??? Tehát csak 2 gigás legyen, az a lényeg?



2013. jan. 21. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.Mind 2 ugyanolyan, egymás párja igy kell megvenni öket.Van olyan pl amit irsz,hogy 1 giga mellé teszel egy 2 gigásat és dualban látja,de az csak azért lehet hogy az 2GB-os modul dualban volt egy másik gépben.
2013. jan. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha különbözők a paraméterei, NEM működik, nem hogy mindenesetben, hanem sehogy sem!, (kék-halál)vagy jobb esetben, lassaban mint egy RAM-al!

nem hiába árulják a dual channel módhoz, a gyárilag párba válogatott, (spec. mérésekkel, azonos paraméterekkel rendelkező!, párba válogatott RAM-ok) KITT-ben, egy dobozba, vagy bliszterre 2 teljesen azonos RAM csomagolva!

uis, CSAK ezekre garantálja a gyártó, hogy hiba nélkül működnek dual üzemmódban is!

2013. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!! :) Hát, a másik laptopomba 4 giga van, mert abba alapból 2 volt, és a másik 2 giga is különbözik. Így nem figyeltem meg bootolásnál h mit ír ki a memóriára, de kék halálom nincs, meg így a gyorsaságán se láttam romlást, annyi hogy már nem fagy a gép.

Az asztali pc-mbe nem dual kit-es kiszerelésű memória van, viszont egyforma, ugyanaz, és azt dual channelbe ismeri.

Tehát akkor gondolom én az a lényeg, h 2 egyforma legyen. És elvileg ezek működnek, viszont ha nem dual kit-es a kiszerelés, akkor a gyártó nem vállal érte felelősséget, csak amelyik úgy van árulva

2013. jan. 21. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!