Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intelre vagy AMDre jobb...

Intelre vagy AMDre jobb játéknál alapozni?

Figyelt kérdés

Intel Core i5-3470 3.2GHz Processzor lenne az egyik amit venék vagy AMD Bulldozer x8 FX-8150 3.6GHz AM3+ Processzor


Melyikre jobb alapozni melyiket vegyem?



2013. jan. 18. 20:38
1 2
 11/18 SnakeDoc ***** válasza:

Ez baromság.

Athlon x4 651k-m van hd6870-el, és procimunkát igénylő feladaton kívül (videóvágás, tesztprogramok) nem tudtam semmivel sem 100%-on kipörgetni...

Amióta megvan ez, azóta a VGA-m dolgozik ezerrel, minden játék alatt.

A Multi-threadinget pedig minden mai játék egyaránt használja, nem csak a programok.

Egy 7870 alá beraksz egy fx8xxx-et, ,eg egy i5 2500k-t, kimaxolva teljesen a játékot majdhogynem csak ugyanazt az eredményt kapod.


Meggyőzni nem tudlak, de majd 3-4 év múlva figyeld meg mekkorát fog tarolni az AMD, ha bevezetik az IGP gyorsítást, processzormunkával párhuzamosítva.


Én egy dolgot tudok mondani: Ha dolgozni akarsz akkor Intel, ha játszani akkor Amd.

2013. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Osynho ***** válasza:

Azért egy AMD 8320-ast ne hasonlítsunk már egy i3-ashoz :)Arról nem is beszélve, hogy utóbbit nem is lehet húzni. Láttam teszteket (most éppen nem találok ilyet) amiben húzott FX-et húzott i5-el hasonlítanak össze és igencsak fej-fej mellett vannak játékok alatt.

De nem is ez a kérdés, egy 7850/7870 esetében maximum szélsőséges esetekben lesz szignifikáns előnye egy i5-ösnek. És akkor érdemes elgondolkodni, hogy megéri-e a felárat. :)

2013. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 SnakeDoc ***** válasza:
71%

"szélsőséges esetekben lesz szignifikáns előnye egy i5-ösnek."


Igen, amikor a kedves "gamer" egy 17"-os CRT monitoron játszik 1280x1024-ben, ezen komponensekkel. :)

2013. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az AMD a jobb de akor már FX8350 4ghz 8magos prciszort tegyél bele már. Az inel priciknál minden értéke nagyobb amit értek .
2013. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Osynho ***** válasza:
Nem számok számítanak, hanem a processzor tényleges sebessége. :) A 8350 túlárazott a 8320 mellett.
2013. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbben rosszul közelítitek meg a kérdező problémáját.


Az Intel és AMD is 1-2 éves foglalat életciklussal dolgozik, vagyis mind az alaplapok, mind pedig processzorok ilyen ütemben avulnak.


Ha kőgazdag hardcore gémer lenne, akkor nem itt kérdezne, hanem egy középkategóriás használtautó árából összerakatná azt a gépet, ami most a legerősebb.


Az Intel processzora egyértelműen fejlettebb. Nagyobb teljesítményű es kevesebbet fogyaszt, ráadásul az utolsó generáció.

Az AMD az AM3+ óta már a második foglalat szabvánnyal dolgozik, ráadásul a Bulldozer architektúrát nagyjából már le is váltotta. (Nem mintha videokódoláson és 3D-s modellezésen kívül lenne olyan felhasználási cél amire ez ne lenne elég)


Kérdezőnek!


Akinek kevesebb pénze van, az az AMD-t dícséri és veszi (már csak savanyú a szőlő alapon is), de pillanatnyilag az Intel előrébb tart.


Viszont egy jó videokártya nélkül mindkettő csak félkarú óriás.

Az én fogalmaim szerint jó videokártya az, amit max 40K-ért megkapok (akár használtan), 150W-nál nem fogyaszt többet és nem baj, ha 256-bites sávszélességen kommunikál. Továbbá minimum a HD5770-es kártyák teljesítményét produkálja.

2013. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Osynho ***** válasza:

Kedves utolsó! Ha a játék oldaláról közelítjük meg a dolgot, a vga a fő szempont. a Proci addig érdekes, amíg nem lesz kevés adott konfigurációban az adott játékhoz, adott beállítások mellett. Amíg egy Phenom II, FX, stb elég a feladatára kevesebb pénzért, addig hiába tart előrébb az intel. Egyébként ez sem igaz, érdemes elolvasni a Bulldozerről írt PH-s cikket, ami kb arról szól, hogy túlzottam előremutató az architektúra. Az intel gyártja az erősebb processzorokat a kínálat csúcsán (átlag felhasználói szintről beszélek), de meg is kéri az árát, mert megteheti konkurencia híján.


Az 1-2éves foglalat ciklust megcáfolnám. Phenom II-esem van, am2+ lapban ddr2 rammal. Ugyanez a processzor működne am3, am3+ foglalatban is, ddr3 rammal. Ez összesen hány évet ölel fel? Az FM2-es foglalat is jövőálló, ebbe fognak érkezni az új generációs cpu-k/apu-k. Az 1155 valóban ki fog halni az intel oldaláról.

2013. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet fontos a vidikártya is de procit cserélni kőrülményeseb mint vidi kártyát egy geoforce 32Mbytos viedekortyát simán lecseréltem geaoforce 256bites 128MB ra sajnos tőnker ment mára és egy Ati 9200 am van most viszont procibol az inet celeron 2,4chz hejet nem rakhatok be egy 4magos procit ugyan ere az alaplapra igy uj gépet veszek Buldozer procival majd FX 8350 az addatai alapjánnem maradle az intel től az architekturát nem értem valaki elmagyarázhatná a két proci architetekturáját müszaki végzetségem van mechatronikábol vagyis ha én nem értem akor az emberek 99sem fogja felfogni igy marad a chase órajel és a magok száma amit nézni tuddok és 60ezerbol kijőn az FX 350 viszont az intel I7 csucsmodelje negyed miló anyibol az amd és teljes gép kijőn még brutál vidikártyával is
2013. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!