Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB 3. 0 két kábelen? Avagy...

USB 3. 0 két kábelen? Avagy egyen, de annak színe KÉK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, hogy nagyon butának fog tűnni a kérdésem, de szükségszerű, hogy feltegyem.


Ugyanis vettem egy USB 3.0-s kártyát a gépembe, hogy a hamarosan érkező külső merevlemezemet (ami szintén USB 3-as)megfelelő sebességű porton tudjam írni.


Azonban azt írták a kiegészítő kártyán, hogy az USB 3-hoz két bedugó kell, mert állítólag nagyobb az áramfelvétele. Az én merevlemezemhez pedig csak egy kábel jár, ami kék színű, valami SS felirattal.


A külső merevlemez pontos típusa ez: Western Digital 2,5" Elements SE 500GB (USB3)

A típusszáma: WDBPCK5000ABK


Itt egy videó van, amin a kábele is látható:

http://www.youtube.com/watch?v=9d7-jrk8LUU


A konkrét kérdésem az, hogy szükségem van-e egy másik fajta kábelre, vagy ezzel is működni fog?


Remélem nem kérdezek hülyeséget.


És előre is köszönök minden választ!



2013. jan. 17. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én e témában csak annyit jegyeznék meg, hogy simán rádugnám a vinyót egy USB2.0-ra, mert egy fikarcnyit sem lesz gyorsabb a 3.0 port miatt...
2013. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már hogyafenébe ne lenne gyorsabb egy USB 3-as vinyó 3-mas porton, mint 2-esen?


Nem kell plusz "bedugó" egy 500-asnak, még a 750-esek is elmennek egy kábellel. 1TB-tól adnak általában kétágú zsinórt a gyártók, s akkor sem az új szabvány miatt, hanem mert jellemzően több lemez van a házban.

2013. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jogos. Összekevertem a SATA2 illetve SATA3-al...
2013. jan. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!