Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD-író hiba? Többi lent.

DVD-író hiba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Vásároltam egy használt Ricoh DVD-írót,beszerelés után a windows felismerte,telepítette,szerinte az eszköz tökéletesen működik,de mégis amikor akár CD-t vagy DVD-t beleteszek csak becsukódik majd megáll,meg sem próbálja felpörgetni-beolvasni.Az eladó szerint nála eddig tökéletesen működött,kérdezném hogy vajon csak valamilyen beállítási hiba lehet,-jumperelés(jelenleg cable select)vagy a windowsban,vagy mechanikai hiba?

Eddig egy dvd-rom volt benne,az működik akár egymagában akár az íróval együtt van bekötve-tehát a kábelek jók ,csak mindha az író nem érzékelné a lemezt.



2013. jan. 17. 18:47
 1/3 Gryphon ***** válasza:
szerintem bepaliztak..és hogy őszinte legyek, nem is értem miért vettél használtan írót, mikor 5e-ért lehet venni..manapság már mindegy h drága vagy olcsó, egyik sem jobb a másiknál.nekem a régebbi lg íróm 5 évet húzott, pedig mindenki panaszkodott rá h rossz.A pioneer meg fél évig húzta..ennyit ezekről.ilyen dolgokat ne vegyél használtan..vagy nézd meg amit megveszel..
2013. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

Próbáld ki, hogy masternek jumpereled (mindig célszerű master vagy slave módot használni, a cable selectet sok eszköz nem szereti.

Ezután csak a tápkábelt rakd az íróra és tegyél bele egy lemezt. Várj egy kicsit, majd dobasd ki vele. Ha a lemez (felirata) ugyanúgy áll, ahogy betetted, a lemez meg se mozdult. Ennek 2 oka lehet: motorhiba (pl. kábelszakadás, tekercszárlat) vagy lézerhiba (gyenge alézererő vagy koszos a lencse).


Használt írót soha nem szabad venni, mert egy átlag író 100-200 lemez közötti darabszámot ír meg (Samsung, Toshiba, Traxdata tapasztalataim vannak) és utána meghal. Ha Lightscribe-t is tud és arra is sokat használták, akkor még hamarabb adja fel (nálam Samsung volt ilyen).


Normál írót újonnan 4e Ft körül már lehet kapni, Lightsribe vagy más nyomtatásképes író pedig 8e Ft körül van. Sem ezen, sem a lemezeken (névtelen gagyi) nem szabad spórolni.

2013. jan. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csak azért vettem használtat mert egy új nálam nem lenne kihasználva,most megírtam volna vele 2-3 lemezt azután talán idén az írás funkciója már nem is kellett volna,dvd-romom meg van.

Amúgy nem buktam sokat mert a vaterán 850 Ft volt,-tehát a posta többe került-az eladónak meg a jutalékok levonása (sőt még a postát is benézte mert több volt mint amennyit ő számolt) után talán maradt kb.500 Ft haszna,úgyhogy nem gondolnám hogy hibásat küldött mert a macera sokkal több vele mint a haszon.És még vissza is vásárolná ha visszaküldeném neki 1100 Ft postaköltséggel...

2013. jan. 18. 11:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!