Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől történhet ilyen? Softver...

Mitől történhet ilyen? Softver vagy hardver probléma?

Figyelt kérdés

Az történt hogy vettem egy Asus nootbokot újonnan boltból egy hete. Örültem neki nagyon mert egy régi álmom teljesült ezzel. Üres volt a gép és feltelepítettük rá a win 7et.

Az asztalomon van a gép nem hurcoltam sehová csak én használom egyedül.

Rádugtam egy usb-s egeret mert én nagy pc voltam valamikor és nekem úgy egyszerűbb egerelni.

-tegnapeste kikapcsoltam a gépet ma bekapcsolom ésnem műkszik az egér, -Hmm-...

Mozgatom mozgatom semmi...

Megfordítom nem világít a lézerdióda. Először az hittem az egér ment szét. Kihúztam átdugtam a másik oldali usb portba. Semmi fény. Már kezdtem megnyugodnihogy oké akkor az egér mondta be az unalmast.

Erre pár másodperc mulva beugrik egy kis szövgdoboz és kiirja egértelepítése usb izé sóder stb.. kigyulladnak a fények az egerembe és működik, Mondom Wász??!

Visszadugom a másikoldaliba semmi életjel....!

Beledugtam egy pendrájvot hátha az működik.. De az se reagál az usb portba.

Ilyet ég nem láttam.

Mitől lehet ez?? Mert hogy menetközbe tönkremegy vagy valami azt megértem de álltába???!

Meg megérteném ha használt cucc lenne ,de 1 hetes nottbook.

Szóval ez hardver vagy szoftver hiba lehet szerintetek?

Én nem vagyok nagy laptopguru nekem ez az első.. hátha ti tudjátok..



#nootbookUSB
2013. jan. 17. 10:06
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Inkább hadver biztos külsö usb port és valamit rosszúl szereltek össze

hát érdekes hogy áltában de csodának nem mondható

.

garaciáztatni kel és ennyi

mást nem igen tehetsz

.

amugy nem minden bolt a leg megbizhatóbb

sokról olyan rémhireket mondanak hogy használtat viszaveszik

vagy hibásat eladják "javítva" (vagy épp nem javítva)

2013. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

Én is csak tippelni tudok.

Minden esetre nézd meg az eszközkezelőt, nincs-e benne kérdőjeles eszköz.

A másik hogy a szolgáltatásokban legyen bekapcsolva az UpNp (Univerzális plug&play).

Amennyiben van az egérhez telepítő lemez telepítsd az eszközmeghajtó-illesztőprogramját!


Egy porton több eszköz is van csatlakoztatva, akkor mindegyik vezérlőjét eltárolja, lehet nem áll át.

Nekem XP-m van ezen tudom illusztrálni:

[link]

sajnos ez a program csak XP -ig jó.


Windows 7 -en: (bemásolom mert csak tárolt változat az oldal)


1. Menjünk a Start menübe, majd jobb-egérrel klikkeljünk rá a Számítógép lehetőségre. A megjelenő menüből válasszuk ki a Tulajdonságok opciót


2. A megjelenő ablak bal oldali részén lévő Speciális rendszerbeállítások feliratra kattintsunk


3. Menjünk a Speciális fülre, majd ott klikkeljünk rá a Környezeti változok gombra


4. Ezután megjelenik egy újabb ablak, melyben a felhasználó változói résznél lévő ablak alatti Új gombra kattintsunk


5. Adjuk meg a következőket, mely hatására a nem használt driverek is megjelennek majd:

Változó neve: devmgr_show_nonpresent_devices

Változó értéke: 1


6. Ha elmentettük a változtatásokat, akkor menjünk be az Eszközkezelőbe. Legegyszerűbben úgy jutunk el oda, hogy a Winjel + R -> devmgmt.msc


7. Most már a nem használt eszközök driverjei is megfognak jelenni, és lehetőség lesz azok eltávolítására is a csatlakoztatásuk nélkül.

2013. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Most meg olyan van ha hiszitek ha nem hogy kihúztam az egeret újra indítottam és már meg működik :D :D :D

Bexarás.. De azért még egyszer kösz a segítséget..

Szóval értem miért mondják azt hogy nőbe laptopba nebízz meg!... :D

2013. jan. 17. 10:51
 4/4 A kérdező kommentje:

Viszont elsőnek is igaza van.!!

Nagy műszaki üzletből vettem a Notebookot és kínomba rákerestem megnéztem a gyári szériás verzióba mi kéne legyen.

Hát nem tudom hogy de nekem van amiből kevesebb van amiből meg több van a gépbe. Pl ramból 4gb nek kéne lenni nekem meg 2 gb van.?! HDD ből meg 320 nak kéne lenni helyette 500gb van.?! Az akkum meg 55w helyett 33w-os.

Aztán csodálkozom hogy lemerülök elég hamar. Így is azt írják a cikkbe ,hogy az 55w is épphogy csak elég ennek a gépnek... én meg gazdálkodjak felével. :P

Márt tudom legalább mért volt 26 rugóval olcsóbb..

2013. jan. 17. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!