Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sötétült el a monitor a...

Miért sötétült el a monitor a laptopon?

Figyelt kérdés
Asus F5V laptop, xp-vel... este működött rendesen mikor kikapcsoltam, ma reggel meg már elsötétedve inult el. Lehet látni mindent, de sötéten, olyan mintha nem lenne háttérvilágítás. Vírosírtót lefutattam, ccleaner-t futattam, advenced system care-t futattam,rendszert visszaállítottam, de semmi változás. Külső monitort csatlakoztattam rá, de az nem reagált, be sem kapcsolt, pedig az asztali géppel működik. Nem nagyon értek a számítógépekhez, ezért ha valaki valamilyen megoldást tud, azt kérem részletesen írja le, hogy mit csináljak! Köszönöm!
2013. jan. 16. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kösd vissza a külső monitorra és nyomj egy Fn F1 párost

Ha van kép a külső monitoron akkor inverter vagy cső hiba

2013. jan. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na most vagy a vga-val van baj, vagy a csatlakozással. Bár nyilván ha már próbáltad mással is, akkor jól vissza lett dugra rá. Nekem is volt hasonló problémám. Bár akkor maga a kép se jött be. És akkor is a vidi kari mondta be az unalmast.
2013. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hiába nyomom az Fn F1 párost nem reagál rá. Ha a fényerőt próbálom állítani a billentyűzet segítségével, akkor az aktuális oldalt tölti újra, de fényerő se le, se fel.
2013. jan. 16. 23:26
 4/11 anonim ***** válasza:
indításnál se jó a kép? tehát amikor megjelenik a logo
2013. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, akkor sem jó. Már az Asus feliratot is sötéten adja be.
2013. jan. 16. 23:35
 6/11 anonim ***** válasza:

probáld kikapcsolni és kivenni az akkut kb 10 percre majd kapcsold vissza


Ha így sem jó akkor jöhet a szerviz

de eddig 70% az inverter vagy vga hiba :(

Nem melegszik tanulságosan?

2013. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ma szedtem szét amennyire csak tudtam. Eddig évekig túlmelegedett, ventilátoros hűtést használtam hozzá, de ma kipucoltam a beépített venillástort és a mellette lévő lamellákat, amik közé már be volt égve a sok por. Senki nem mondta, hogy időnként nem árt szétkapni és kipucolni, így nem is tettem. Most már nem melegszik és le is áll a ventillátor, ha nincs rá szüksége. Amiket említettél hibákat, azok hogy javíthatók? Mindenképp szervízbe kell vinni?
2013. jan. 16. 23:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Mikor szétszedtem órákig volt kikapcsolva akku nélkül, ez sem segített a problémán.
2013. jan. 17. 00:02
 9/11 A kérdező kommentje:

Utána néztem, szerintem inverter hiba lesz. Láttam, hogy ez egy alkatrész és házilag nem megoldható a javítás.

Köszi hogy segítettél!!!

További szép estét!

2013. jan. 17. 00:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez az invertere : [link]


legtöbbször a képernyő alsó részén található

Szett tudod szedni ?

Ha igen akkor a cseréje egyszerű látni fogod :))

2013. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!