Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win XP miért nem ismeri fel a...

Win XP miért nem ismeri fel a második (új) merevlemezt?

Figyelt kérdés

Beszereltem az új Seagate 1TB SATA3 merevlemezt, a BIOS látja, azonosítja. A Device Manager Disks pontjában látható az azonosítója, a Properties szerint rendben működik. A DiskManagerben azonban nem látszik csak az eredetileg is benne lévő (SATA) merevlemez, és a szintén SATA DVD-író. Ezért nem lehet még inicializálni sem.

A Help szerinti "scan disks" és "rescan disks" parancsokra nem történik semmi.



2013. jan. 14. 22:05
 1/8 BM-Striker ***** válasza:
Device manager/ scan for hardware changes
2013. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos ez nem segít, bár nagyon sokszor megcsináltam. A DiscManager egyszerűen nem érzékeli a látszólag hibátlanul működő eszközt.

2013. jan. 15. 08:47
 3/8 anti paladin ***** válasza:

1.Kattintson a Start menü Vezérlőpult parancsára.

2.Kattintson a Teljesítmény és karbantartás, majd a Felügyeleti eszközök hivatkozásra. Kattintson duplán a Számítógép-kezelés ikonra. Kattintson a konzolfa Lemezkezelés elemére.


Itt látnod kell minden vinyót.

A régi vinyód mekkora?

2013. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az XP-m angol, gondolom az Administrative Tools/Computer Management/Storage/Disk Management-ről van szó. Sajnos ebben nem látszik, amit várnék: Disk 1, ami egy betűjel és partíció nélküli meghajtó lenne, de nincsen.

Az alap merevlemezem 180 GB-os, ezen van egy C és D partíció. Sajnos a D-n már nincs hely, a C-n még van 33%.

2013. jan. 15. 13:38
 5/8 anti paladin ***** válasza:

Hülye kérdés de a sata driver fenn van?


Megoldás 1:

[link]

A végén az nlite-os marhaságot hagyd figyelmen kívül, csak ritkán működik hibamentesen.


megoldás 2, két linkkel:


[link]


[link]

2013. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anti paladin ***** válasza:
Látatlanban nem tudok többet mondani.
2013. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A korábban részletezett alap merevlemezem is SATA csatlakozós, és a DVD-ROM is. Ezek működnek, ezért gondolom, hogy van driver. Itt van két képernyőmentés a helyzetről:

[link]

[link]

Elolvastam a linkeket, de ez szerintem nálam nem aktuális, mert egyrészt SP3 van, másrészt már eleve nagyobb a merevlemez, mint amiről szól.

2013. jan. 15. 13:54
 8/8 A kérdező kommentje:

Új fejlemény a nem látható merevlemez ügyében. Egy javaslat alapján megnéztem a system infóban, és az 1 TB-os merevlemezt 2 TB-osnak látja!!!???

Itt a kép:

[link]

Találkozott már valaki ilyennel?

2013. jan. 17. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!