Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TV-t vagy monitort kijelzőnek?

TV-t vagy monitort kijelzőnek?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mivel hamarosan új konfigom lesz,kellene hozzá egy normális kijelző.

A között vacilálok,hogy vegyek-e egy 27'-es monitorTV-t,vagy inkább áldozzak-e rá még egy keveset,és vegyek egy 94 vagy 102 centis fullHD TV-t.

Itt még nem is a pénz lenne a legnagyobb akadály,mivel nincs nagy különbség a 2 között,csak attól tartok,hogy ha egy nem HD videót néznék a nagy a TV-n,akkor az kinagyítva nagyon csúnya képet adna.


Esetleg arra gondoltam,hogy most veszek egy kicsi,de fullHD monitort,aztán tavasz felé pedig hozzá egy TV-t,így a olvasgatni,netezgetni a monitort használnám,játszani,filmezni pedig a TV-t.


Szerintetek hogyan kéne választanom?


Ami szempont:

-USB bemenet

-2 HDMI bemenet

-nézhessek rajta IPTV adást HDMI kábelen keresztül

-monitor esetében IPS panel

-3D előny,viszont ha 3D,akkor inkább húzok a passzív felé,a Dual Play miatt.


Még annyi,hogy ha egy TV-t használnék monitornak,akkor mire kell figyelnem?Mekkora képfrissítési frekvencia az ideális?



2013. jan. 13. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1080p 21.5"-es LG IPS226 monitorom van és még alacsonyabb felbontásoknál is szép képet ad(720p-ig mentem le, XGA, VGA és SVGA felbontások ocsmányak), játszani is lehet rajta. Kimondottan ezt a típus már kapni nem lehet, de LG-nek vannak még IPS paneljei, csak egyik sem 3D-s. Régebben olvastam, hogy az LG majd akar 3D IPS paneleket, de eddig még semmi konkrétat nem láttam ezzel kapcsolatban.

Én kicsit több, mint egy karnyújtásnyira ülök a képeryő előtt és ha kicsit is nagyobb lenne a képátló, már túl nagy lenne, nem tudnám belátni.

Monitor TV-ket meg nem ajánlanám a TN panel miatt, nem lenne túl jó a mozis élmény.

HDTV meg furcsa állat. Havernak van ott néztem, 720p-s TV adásnál láttam az egyenkénti pixeleket olyan csúnya volt, de a laptopról kivetített DVD minőségű film relatíve szépen nézett ki, bár az lehet csak a gép miatt nézett ki úgy ahogy.

2013. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!