Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Phenom II X4 965 vs. AMD...

AMD Phenom II X4 965 vs. AMD FX4100? Melyik a jobb CPU?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 23:31
1 2
 1/12 BM-Striker ***** válasza:
Nagyjából hasonlóak teljesítményben.
2013. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

X4 965 erősebb és talán olcsóbb is. Ha Black Edition, akkor ugyanúgy könnyű tuningolni és 4GHz közelében már egy FX-6100-t is meg-megszorongathat az öreg X4.

Szerintem az FX szériából egyedül a 6000-es szériának van komolyabb létjogosultsága. Egyrészt az FX-4000-esek a Phenom II x4 és X6 után visszalépésnek tűnnek. Az FX-8000 szériát meg még nehéz kihasználni egy átlag felhasználónak és nem sokkal többért ott az i5, ami mindent egybevéve jobb proci. Az FX-6000 család viszont jó ár/teljesítmény mutatóval rendelkezik és egy kis tuninggal már elég kellemes tempót diktál, bár fogyasztásra ez a széria sem piskóta.

Nekem FX-6300 procim van, alapfeszen 4GHz-en használom, de nem gyári hűtővel (így alig melegszik jobban, mint a gyári beállítással és a terhelt fogyasztás is csak picit emelkedett meg) és 33k-ért vettem. Ez így jó cucc, mondhatni ajánlható megoldás...

2013. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Az FX-8000 szériát meg még nehéz kihasználni egy átlag felhasználónak és nem sokkal többért ott az i5, ami mindent egybevéve jobb proci."


Azért azt nem mondanám,hogy jobb.Főleg többszálas programoknál kerül nagy előnybe az FX.Van,amikor egy FX8350 képes egy i7 szintjére is emelkedni.


[link]


Egyszálas programoknál pedig az i5 van nagy előnyben,mivel az FX-ek csak többszálon képesek megmutatni az erejüket.Talán a Windows 8 is képes valamit gyorsítani rajta.

2013. jan. 13. 09:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Játékoknál pedig kisebb felbontáson az i5 valamennyivel több FPS-t képes produkálni,nagy felbontáson pedig az elenyésző a különbség.A jövőre nézve én inkább az FX-et választanám,mint i5-öt,de mindenkinek megvan a saját véleménye erről.Szerintem majd a Steamroller fog mutatni igazi előrelépést,amik már 22nm-es technológiával fognak készülni,de az még sajnos messze van.
2013. jan. 13. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen van 20 teszt és abból 2-3 alkalommal megszorongatja az i7-t is. Ezért írtam, hogy mindent egybevéve jobb az i5, azaz az átlagteljesítményt, az egy szálas teljesítményt és a fogyasztást is egybevéve. GPU limit esetén persze összerendeződnek az eredmények, míg CPU limites tesztekben nem csak kicsit húz el az i5. Persze a jövő a sok mag, de nem lehet minden feladatot többszálúsítani, amelyeket viszont hatékonyan lehet, azokat már mind megírták több szálra (ilyen pl a video feldolgozás is). Végülis 2 magos procik már lassan 8 éve léteznek, míg 4 magosak kb 5 éve.

Én is szeretem az AMD-t az első Celeronom után csak AMD procijaim voltak az elmúlt 11 évben és elégedett voltam a gépeimmel, de ez az FX nekem kissé fura. A Phenom II X4 (95W-s) procim után nem tudtam, hogy mire váltsak, annyira vegyes érzelmeket keltettek bennem a tesztek. A nagy fogyasztás sem szimpi, így egyedül az FX-6300 tűnt értelmes alternatívának. Az FX-4000-es széria szerintem továbbra is botrányosan rossz!

Amúgy én is a kicsit tovább pofozott architektúrában és a 22nm csíkszélességben látom a modulos procik igazi jövőjét és szurkolok az AMD-nek, de sajnos jól le vannak már maradva.

2013. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Az FX-4000-es széria szerintem továbbra is botrányosan rossz!"


Tényleg nem értem,miért nem vagy megelégedve vele.Tessék,itt egy teszt,az FX4300 legtöbb esetben jobb a Phenomnál.


[link]

2013. jan. 13. 12:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Most,hogy utánanéztem,tényleg igazad van.Egy Phenom X4 965 24k,míg egy FX4300 31k.Így már érthető,mire célzol. :)
2013. jan. 13. 12:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, egy felpofozott architektúrás (Piledriver) FX-4300 3,8GHz-en a 19 tesztből megnyer 10-t, 8 tesztben az X4 gyorsabb egy tesztben meg döntetlen. Ráadásul az FX-4300 31k-ba kerül, míg az X4 965 24k-ba! Tényleg meggyőző...csak nem nekem!
2013. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Látom közben az árakat Te is megtaláltad :)

Szóval a kérdésre a válasz: az X4 965 jobb proci, mint az FX-4100, még úgy is, hogy az FX-4100 csak 1500Ft-tal drágább az X4-nél. Szerintem.

2013. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kérdés,hogy még érdemes-e Pheonomot venni?Nos,szerintem ilyen árban egyértelműen igen. :)
2013. jan. 13. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!