Végrehajtó egységek száma (Stream proci), pixel "csővezetékek" száma, textúrázó egységek száma. Mondjuk generációnként változó adatok. Régi kártyákon pixel és vertex shaderek száma volt még ...
Bár van két számadat amik ezekből következnek és talán támpont lehet az egyik a "fillrate", azaz összesen hány pixelt tud másodpercenként kiszámolni, a másik a geometriai sebesség azaz hány darab háromszöget* tud leképezni másodpercenként.
*Ez jó ideje nem csak háromszög. Kis poligon töredékek amiből a 3D objektumok összeállnak, amire a textúrázók a minták és felületi tulajdonságait "ráfeszítik".
Szerintem keresőben a GeForce, Radeon szavak és a Wiki kulcsszóval találsz jó sok táblázatot. Ha még beírod a keresőbe a családot Geforce 400 vagy Radeon HD4000, stb. akkor komplett család tagjait is megtalálod táblázatban összehasonlítva.
2013. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
3/3 anonim válasza:
A GPU-tól, részletesebben annak felépítésétől, a benne lévő számoló, textúrázó, raszter egységektől illetve ezeknek az órajelétől. Nem mindegy az előfeldolgozás és például a tesszelláció hatékonysága sem. Ehhez kell a megfelelő memória sávszélesség és a kellő kapacitás, bár 1GB videomemória az erős középkategóriában is elég full HD felbontásig. Pluszt jelenthetnek az egyéb szolgáltatások (dekódolás, transzkódolás, egyéb cGPU-s képességek) és a hatékony energiagazdálkodás is. Igazából sok ezer dolog számít, de egy laikus sosem fogja a technikai adatokból megállapítani két különböző felépítésű kártya kötül, hogy melyik a jobb. Azonos generációjú/felépítésű kártyáknál már lehet számolgatni, de legjobb, ha az ember elemzéseket meg teszteket olvasgat. egyrészt ebből nagyjából megismeri az architektúrák képességeit és később (ha eleget foglakozott a témával) a technikai adatokból is viszonylag használható következtetéseket lesz képes levonni (de nem egy teljesen új és ismeretlen felépítésű GPU esetén). Szóval önmagában a memória kapacitást vagy az órajeleket nem érdemes nézni. A memória sávszélesség ugyan már beszédesebb érték, de az sem pontos. Lehet számolni elméleti számítási teljesítményt vagy pixel és textúra kitöltési sebességet, de azok sem használhatóak jól összehasonlításra. Szóval vagy nagyon mélyen beleásod magasod magad a témába és teszteket is nézegetsz vagy csak teszteket nézegetsz jó sokat...az utóbbi egyszerűbb és jobban ajánlott, ha valakinek nem ez a foglalkozása vagy nem atomkocka.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!