Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra alkalmas konfiguráció?

Játékra alkalmas konfiguráció?

Figyelt kérdés
Szeretném felújítani a mostani gépem, egyik ismerősömtől kaptam egy gtx 560 ti-t + 550w tápot. Gépházból Thermaltake commander gsIII-ra gondoltam, és akkor marad 60.000 Forintom a maradék bevásárlására. Processzor alaplap memória lenne a legfontosabb egyenlőre! Ha lehet indokot is kérnék miért ez-az!

2013. jan. 5. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A 60 000 forintból csak cpu, ram és lap kell vagy még mást is szeretnél?
2013. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen mert 70 ezrem van, 10-ért gépház ( még nem tudom milyen ), és marad 60 ezer procira ramra alaplapra!
2013. jan. 5. 21:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Ramból 4-8GB igény szerint DDR3 1600MHz, processzor FX-6300, alaplapnak pedig egy 970-es lapkakészletest mondanék.
2013. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miért mindenki az FX-6300-at mondja? Mert másik félről meg az i3-3220-at ajánlják sokan.. Nagy dilemmába vagyok, olyan gépet szeretnék amibe nem kéne újítani egy ideig.. legalább 2 évig jólenne, de mellette szeretnék HD-ba játszani..
2013. jan. 5. 21:37
 5/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ez izlés kérdése ugymond

én többre tartom 3 modult 6 magot tuningolhatóságot

mint 2 magot és HT 4 szálat és szorzózáros procit

.

elöbi az fx6300 utóbbi az Ivy i3

6300 már tovább fejlesztett fx így ebböl a szempontból is megéri

amugy ha most gtx560Ti d van "csak" akor tök mindegy mivel ha ugyse fejleszted gépet akor vga fog limitet dobni játékoknak

még i3 is elég full hd ben

ott lehet kevés ahol már a 4 szál nem elég játékban hanem 4 magot igényelne vagy többet vagy magasabb órajelet

.

igazából te döntésed gtx560Ti melet mindegy lesz

.

viszont tápnál 550W az nagyjából semit nem jelent

az a fontos hogy pontosan mely típús

ha pl. Chieftec CTG, CoolerMaster GX, akkor jó

de ha HKC, Codegen az nem éppén jó...

2013. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ja tényleg, bocsi, Chieftec 550W tápom van.. Elgondolkodtató ez az fx6300-i3 viszony.. Fx-6300 on gondolkozom, de ott a modulok mit takarnak? Ebbe nem szálak vannak hanem modulok? És melyik számít jobbnak? Tegyük fel ha későbbiekben kijönnek olyan játékok ahol már a minimum követelmény a 4 magos processzor, akkor már i3 gyengébb lesz?
2013. jan. 5. 22:32
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy tuningolni nem hiszem, hogy fogok!
2013. jan. 5. 22:32
 8/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

i3 at én már így is most is gyengébnek mondanám

.

fogyasztás miatt kedvelik nagyon inkább meg kituja mért:P

.

más technológiára épülnek

ha kevés lesz i3 minimumra valamihez ott fx nem lesz kevés még

ma viszont máshogy áll még a dolog

viszont mikora igazán kifutnak adigra ugyis mindketöt cserélned kell

.

neked kel tudni melyikhez húz jobban a szived

én mérlegelés nélkül fx6300 at kapnám el ha tehetném

szépen megspékelve 7870 VorteX el :P

persze mivel ezekröl van szó de ha lene más választás fm2 athlon x4 es platformba fektetnék

csakhogy az "jóval" gyengéb proci i3 tól és fx6 tól is

viszont persze full hd ban az is elég és tuningolható és késöbb jön bele más proci is (ezért is veném azt)

2013. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Huh, elvesztem :D Hát igen videókártyát szerintem majd jövöre veszek ha annyira kelleni fog, de egyenlőre akkor vegyek :

FX-6300

2x4Gb corsair vengeance 1600mhz

és egy alaplapot tudtok mondani? meg lehet megnézném a tuningolást is szóval kéne valami olcsó hűtő is!

2013. jan. 5. 23:23
 10/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 olcsó hütö nem a legjobb ha tuningolsz mármint nemtudom mi neked olcsó de 5-6ezer és felette kel legalább a minimális tuninghoz is


10 körül 8-9 is akár meg már jófélét kapsz átlagos komyolabb tuninghoz is

Artic Freezer 13 szériából pl. valamelyik vagy A30 stb...


CoolerMaster nek is vanak iylen árban jó hütöi


Asus M5A97 R2.0 volt best buy réggeben most nemtudom árban mi megy igy ami ilyen jó is


20ezer körüli


késön irtam tudom de nem voltam sokat


most törlöm kérdést listmáról (privátban elérsz) mert gondolom meg is vetted már :P


szia

2013. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!