Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Windows miért írja hogy 2...

A Windows miért írja hogy 2 GB DDR3 Memóriából,1.89 használható?

Figyelt kérdés

A gép teljesen:

Gigabyte alaplap, abban 2 gb ram, 1 darabban 2 gb

Intel celeron 1.60GHZ 1.60GHZ (kétszer írja nem tudom miért ha tudjátok írjátok le ezt is)

Integrált Intel HD Graphics videókártya


2012. dec. 30. 23:42
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Hát én nem vagyok biztos benne, de józan paraszt ésszel: A 32 bites windows nem támogat több memóriát. Nem kell ezt túl magyarázni ennyi a lényeg :D
2012. dec. 31. 00:32
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem azért írja 2x, mert 2 magos(régebb én is ebben a tévhitben éltem). Az első érték a gyári órajel, a második pedig a jelenlegi(pl. ha tuningoltál, de mivel nem ezért ugyanazt írja).

"


akkor a négymagos processzoromnál a négy érték mit jelenthet?

2012. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"igazság szerint mindenki tudja rajtad kívül"

Ahogy azt is, hogy nem 3 giga lesz az.


"akkor a négymagos processzoromnál a négy érték mit jelenthet?"

Nekem 4 magossal miért csak kettő van?

2012. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a lapod nem tudja lekezelni a 4magot csa a 2-őt.
2012. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Aha, P67-es lapom nem tud mit kezdeni az i5-el. Valószínű...
2012. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

@Hart


szükségtelen kijavítani, mivel ha eddig nem bírt annyit megtenni, hogy rákeressen, akkor ezután sem fog

csak arra céloztam, hogy aki legalább egyszer szembetalálta már magát ezzel a problémával, az valószínűleg tájékozódott a szóhosszt meg a memóriacímzést illetően, és nem maradt teljesen tudatlan, mindezt a "sz*r vindaóz" számlájára írva


a másik pedig teljesen ártatlan kérdés volt, vajon miért lehet nekem 4 értékem, ahol másnak csak 2

2012. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ne váltsatok ki egymásból haragot, vitatkozni lehet, tehát megcáfolni a másik véleményét, de ne veszekedjetek xD
2013. jan. 1. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!