Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HD 7850 2 GB GDDR5 videókártyá...

HD 7850 2 GB GDDR5 videókártyához milyen konfigurációkat javasoltok? (min s max aminél több már pénzkidobás mert nem tudja kihasználni a képességeit)

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 04:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

az a bajom a boltokban nem lehetett rendesen kérdezni. a hozzáállás a "összeállitunk neked egy konfigot ami neked jó lesz" hozzáállás volt.

pl. nem tudom mi a különbség a 6 magos legkisebb és a 4 magos de legmagasabb órajlű poc között. árban lb hasonlóak. utóbbi akkor huzótt? ugy tudom azt is lehet tovább huzzni de a kicsit is

a 6 magosbol a legkisebbet választottuk huzható de a legnagyobb is nem? de a legnagyobb máfélszer annyiba kerül.

másik kérdés: sokat töprengtönk 8 magoson de ugy éreztem ehhez a videokártyához az pénzkidobás. akkor már inkább egy 7870 be kéne ölni a plusz 10 ezret.


és másik kérdés: a 8 magosnak hány valódi magja van?

2013. jan. 1. 14:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Az OC igen jobb lesz mint egy alap 7850es, de tudod OCzni otthon is a 7850est (én is így tettem...). A kezemben megfordult mind a 3 kártya. 660 az 7850el szemben, igen gyorsabb a bf3 és a crysis 2 (2-4 fps eltérés), de ez szinte észlelhetetlen. A Benchmarkokban a 660 többet dob, ám a többi játékban a 7850 akár 10 fpsel is többet tud felmutatni. A 660nak még előnye a physx technológia és a Driverek (mostanában az Ati drivereivel sem volt gond, főleg a nagyobb teljesítményű kártyáknál). Ati előnye a Catalyst Control Center ami SZERINTEM (ízlések és pofonok :) ) sokkal jobb az Nvidia vezérlőpultjánál, mivel van benne Overclock menüpont ahol pillanatok alatt OCzheted a kártyádat bármilyen segélyprogram nélkül és könnyebben is kezelhető...
2013. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek 4 fizikailag magja van (még a i7 3770knak is), de a technológiától és a szálaktól is függ a dolog (pl az i7 3770k is 8 "magos", de a technológiája sokkal előrébb jár az AMD hasonló kaliberű processzorainál). Én 6 magos +7870 kombóra szavaznék, mivel a 7870 az egyik legjobb Ár/érték arányban lévő kártya a piacon. Amit drágábban adnak annak valószínűleg más technológiája van és nagyobb órajelű így (talán) tovább tudod húzni és gyorsabb lesz.
2013. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*Mindegyiknek fizikailag 4 magja van
2013. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocs félrenéztem, az Intelnek a megoldása ez a 4 mag / xy szál, az AMD prociaiban pedig fizikai magok vannak, de ez nem változtat az összképen (ugyan azt tudja mintha 4 mag / 6 szál lenne, itt inkább a technológia a lényeg).
2013. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!