Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ssd-t vegyek?

Milyen ssd-t vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 120GB SSD, amin az op lenne meg pár cucc.

Milyet érdemes megvenni ami gyorsa és megbízható, 20.000-25.000Ft szánnék rá.

Innen rendelném meg: [link]



2012. dec. 26. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az alaplapodon van SATA3-as csati?

2012. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt a gyakorikérdéseken mindenki a Samsungot ajánlja, de én erről a fajtáról is jókat olvastam és most akcióban kapsz mellé AC3-at is :)


[link]

2012. dec. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van SATA3 csati.
2012. dec. 26. 20:05
 5/9 A kérdező kommentje:

Max 26e ért még megvenném, de ha van az alatt akk az jobb lenne, mert még a szállítást is néznem kell.

Amúgy ennyire jó a samsung?

Én ezt a hármat nézegetem:

[link]

[link]

[link]


Ezek közül valamelyik jó, vagy akkor csak a samsung marad?

2012. dec. 26. 20:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha egyszer teheted,akkor a Samsungot vedd,nagyon jó,és megbízható az SSD-jük.A Kingston V300-as SSD-ket nem ismerem,de a V200-as SSD-kre elég sok volt a panasz.Az OCZ-vel nincs probléma,de nem nagyon szoktuk ajánlani őket....
2012. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valor ***** válasza:

A Samsung sima (tehát nem PRO) 840-es szériáját kerüld, az egyik legszarabb SSD ami a piacon van (TLC NAND...).

Samsungból a teljes 830-as paletta és a 840PRO, ami megéri a pénzét, és sok a várható élettartama.

Jelenleg egy Kingston V300-as SSD használok igazából tesztelés céljából (19nm-es toshiba nand van benne), a várható élettartama nagyon alacsony, a 128GB-s változatnak 64TB írási mennyiséget garantálnak.

Ami jó, az az OCZ Vertex-ek, a Corsair ForceGT, a Crucial m4.

2012. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor a Samsung lesz.

Megnéztem a sebességüket és ez a samsungé?:

Max. olvasási sebesség 530 MB/seg

Max. írási sebesség 130 MB/sec



míg pl a Kingston V300:

Max. olvasási sebesség 450 MB/sec

Max. írási sebesség 450 MB/sec


V300 nem gyorsabb?


És ha tetettem a gépbe akkor kell valamit állítani vagy talapíteni, mert nekem azon lenne az op és nem nagyon szeretném feltenni újra, át lehet másolni vagy rakni valahogy vagy újra kell tennem?

2012. dec. 26. 22:23
 9/9 Valor ***** válasza:

#8: Ezek a nagy 500MB meg hasonló számok a sandforce vezérlő miatt csak a nagy, több GB-s fájloknál jön elő, márpedig az SSD egyáltalán nem ilyen fájlok tárolására van. A kis fájlok olvasási / írási sebessége miatt jó az SSD.

Mindenképpen érdemes egy tiszta telepítést végezni, egyáltalán nem javaslom a Windows átmásolását, ezek kókánymegoldások. SSD-re USB3 pendrive-ról kb 5 perc egy Windows telepítése.

Amit telepítés után érdemes elvégezni, az az összes böngésző cache-helyének áthelyezése a winchesterre, valamint a rendszer főbb user account elemeit is (gondolok itt a temp-re, képek, zenék, stb). SSD-n csak a Windows, a leggyakrabban használt programok és játékok legyenek, semmi tárolandó adat (zene, film, ISO-k stb). Sokan kikapcsolják az indexelést is. A tördezettségmentesítéssel nem kell foglalkozni, ha a TRIMM funkció be van kapcsolva.

Amit nem szabad csinálni az SSD-n: torrentezni. Az SSD-k halála hosszútávon a sok írás, főleg amilyen kis darabokból áll össze egy torrent, drasztikusan csökkenti az élettartamát.

2013. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!