Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lenne, ha kitöltenénk az...

Mi lenne, ha kitöltenénk az űrt a tápegységek terén?

Figyelt kérdés

Jó reggelt/napot/estét.


Ugyebár sokuk tudja,hogy nagyon sok(főleg fiatal,tapasztalatlan) ember akar pont most(karácsonykor) gépet összerakni,hiszen nincs is szebb karácsonyi ajándék(a szereteten kivül) mint egy gép,ami fullHD-n elvisz mindent.


De míg mindenki tudja,hogy milyen proci és videókártya kell neki,néha-néha az alaplapot is tudják,de a tápegységnél teljes az űr.

És sajnos pont ezért esnek bele a rossz tápok csapdájába.

Úgyhogy szerintem,írni kéne egy listát erre a kérdésre,amit be lehetne linkelni utána mindenkihez,aki a tápegységek terén kérdezősködik. Egyszerre leírni a megbízható márkákat,és a megbízhatatlanokat.

Ezzel sok gondtól,és több százezres kártól védhetnénk meg az új számítógépfelhasználókat.

Valahogy úgy kéne,hogy:


Rossz márkák:

Codegen,logic stb.


Jó márkák:

Chieftec,FSP stb.



2012. dec. 26. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Jó még:

CoolerMaster, HKC, Thermaltake

2012. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jogilag mennyire lenne probléma egyes márkák nyilvános szidása, de maga egy ilyen írás hasznos lenne. Nosza, lehet akár egy blogot is írni hardveres témákról, kezdőknek. :)
2012. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

HKC-t ajánlanál az embereknek? Egy oldalon áll a Codegennel kb. A CoolerMaster is elég megbízható,bár néhány frissebb szériája már-már nem annyira profi.

A harmadikat pedig nem ismerem,de HKC-t ajánlani?

Azért ez csúnya,nem április 1.-je van.

De van is róla egy videó,ha nekem nem hiszel,hogy rossz minőségű:

http://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

2012. dec. 26. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

"Ugyebár sokuk tudja,hogy nagyon sok(főleg fiatal,tapasztalatlan) ember "

én is fiatal vagyok szerintem mégis tisztába vagyok alapvető dolgokkal tápokról :)


Amúgy a dolog nem fog menni, főleg nem így hirtelen. Lehet készíteni olyan listát, hogy hazánkba népszerű jó táp márkák, de nem lesz helyes, mivel a legtöbb gyártónál van nem ajánlott táp, túlárazott stb. Persze lehet azt is, hogy ez a széria ajánlott, ez nem stb. márkán belül, de az meg sok macerával jár. Meg aztán mi alapján állítsuk össze? Mert az összest összekeresni elég sok idő, esetleg nagyobb webshoppok kínálata alapján? Annak lenne értelme ha áralapján csinálnánk egy táblázatot és megjegyezésbe a tápok mellé mennyire ajánlottak, vagy épp a vele egy árban lévőkkel szembe mi előnye hátránya. Megint csak sok macera. Aztán ezt belinkeljük a laikusnak aki nem tudja valójában a gépe fogyasztását meghatározni, és elsősorban névleges teljesítmény alapján dönt.

Na meg aztán ott vannak a beragadt modellek is pl a régi deltás chifi GPS-ek. Igaz elég megbízható konstrukciók, de van ahol CTG áron sózzák az emberre, és a laikus csak azt látja, hogy sok Chieftec ajánlás van akkor tuti jó, közben hatásfoka alacsony, 12V-on se valami erős, éles túláram védelem stb.

Szóval meglehet csinálni, de hogy ne legyen erősen foghíjas oda sok meló kell, amit a végén a laikus meg se fog érteni szerintem.


"A CoolerMaster is elég megbízható,bár néhány frissebb szériája már-már nem annyira profi. "

A CM-nél is gond a hullámzó minőség, ezért se szeretem összességébe a CM ajánlást. A TT úgyszintén, szar solytech belsőtől felsőkategos CWT-ig minden van ott.

2012. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szerintem kezdetnek pár külsö oldal táprovata is elég mint pl. prohardver


bár mint Hart irta arra is frisités ráférne megint már


amugy egyetértek hogy ez kivitelezhetetlen ugy jobb ha mindég rákérdeznek hogy adot géphez adot árban mia legjobb


még igy is elég nagy gondban vanak mert a profi tápszakik elbujnak ritkán vanak itt:P Hart azért kivétel szerencsére


a másik meg hogy bárhol mint pl. itt is bejajánlanak HKC t


na most mi alapján tudja kérdezö hogy melyik jó és melyik nem?:D


nemtudom még akartam irni talán valamit de elfejeltetem...

2012. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!