Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért instabil a routerem?...

Miért instabil a routerem? (WR940N)

Figyelt kérdés

Van egy TP-LINK WR940N router, amit a héten vettem, és már voltak vele kisebb-nagyobb gondok. Hétfőn, amikor megvettem egyből beállítottam, lejelszavaztam, még MAC szűrőt is tettem rá, beállítottam a gépemhez statikus DHCP-t, portokat továbbítottam. Ezek után kipróbáltam, és elsőre elég gyengén szerepelt, a szolgáltatótól (DIGI) megszokott rendkívül alacsony ping eltűnt, majd speedtest.net-en azt tapasztaltam, hogy a maximális sávszélesség kb. tizedét sikerült kifacsarni belőle. Kedden délután, amint hazaértem, próbálkoztam különböző beállításokkal, hogy megszüntessem ezt a gondot, de ezzel csak azt értem el, hogy nem tudtam csatlakozni a hálózatra. reset be, minden beállítást elölről kezdtem, a mac szűrést, a DHCP-t, és a portokat kihagytam. Sokkal jobbnak tűnt. Azóta max sávszél megvan, viszont a router menüt nagyon nehéz elérni (se a tplinklogin.net, se az alhálómaszk beírása nem működik, csak ritkán). ma meg nehezen csatlakozok fel hálózatra, és nincs internetkapcsolat.

ez a router tipikus hibája, vagy egyedi probléma?


ui.: legfrissebb firmware van fent gyárilag



2012. dec. 23. 14:34
 1/1 P.O.C. ***** válasza:
Próbálj ki valami alternatív firmware -t, OpenWrt -t vagy DD-WRT -t.
2012. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!