Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri használt processzort...

Zaly kérdése:

Megéri használt processzort venni?

Figyelt kérdés
pl egy intel i7 2600k vagy i5 2500k

2012. dec. 20. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

ha normálisan használják, akkor a proci az egyik legstrapabíróbb alkatrész a szgépben. 25 év alatt egy darab procit se láttam magától meghalni, ami meghalt az vagy ész nélküli tuning, vagy rövidzár/villámcsapás eredménye volt.

viszont kisebb-nagyobb (inkább nagyobb) tuning esetén hosszabb távon a magas feszültség és hőmérséklet értékek lassan elhasználják a procit, márpedig egy 2500k/2600k esetén rá szoktak lépni a gázra... ha használtan veszed, akkor kérdezz rá hogy "mit bír" (órajelek/szorzók + fesz. értékek, mind csúcsértéken, mind 7/24 használatban), majd teszteld le (lehetőleg az eladónál, még vásárlás előtt) hogy tényleg bírja e.

szerencsére ha a procinak vmi kínja van, azt észre lehet venni (pl. tesztprogramoknál hibás számítások mértéke megnő, megszaporodó fagyások sima használat közben stb.), ez az órajelek kisebb csökkentésével általában orvosolható

röviden tömören: ha jó árban van, és körültekintően vásárolsz, akkor simán megéri a használt proci is

2012. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem :)

Na és ehhez az i7 hez mit szólsz?

Azt mondják csak teszt erejéig ment, de nem bíztos, na mind1 az 1 év garancia szerintem még a gyári tehát én ugy gondolom nem rosz üzlet lenne

2012. dec. 20. 17:25
 3/3 A kérdező kommentje:
vagy ez: [link] de ha már ugy nézzük 7 ezerrel drágábban i7et jobban megéri
2012. dec. 20. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!