Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a sata2 és a...

Mi a különbség a sata2 és a sata3 között? Egy sata2-es alaplapba tudok rakni sata3-as vinyót?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
SATA3 gyorsabb. És nem lehet.
2012. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok, kösz.
2012. dec. 18. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A csatlakozók-kábelek egyformák, és visszafelé kompatibilisek az eszközök. Két különböző szabványt használó eszköz esetén a lassúbb szabványt használó eszköz sebessége lesz az elvi maximum ami elérhető.


Ha nem lehetne csatlakoztatni őket, nem lenne azonos a nevük (SATA).

2012. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lindmayer ***** válasza:
100%

oda-vissza kompatibilis, tehát a sata2-es alaplapra ráköthetsz sata3-as vinyót és fordítva is

csak a sebesség a leglassabb elem sebeségétől fog függni, tehát legfeljebb a sata2es sebeségével fogsz tudni írni-olvasni, feltéve ha maga a merevlemez tud ekorra sebességgel információt adni- elvenni a vzérlőtől

2012. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ha most a gépem sata2-es, de majd(pár hónap) múlva szeretnék venni egy új gépet, ami már sata3-as lenne akkor ha most veszek egy 1Tb -os vinyót sata3as vinyót(mert kevés a mostani 160gb) az jó lesz ezzel a géppel, meg a következővel is?
2012. dec. 18. 17:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már értem(míg írtam az előző kommentem pont jött már rá a válasz :D).
2012. dec. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!