Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc problem. Zöld led világít,...

Pc problem. Zöld led világít, piros felvillan csak, ventik 1 secre pörögnek, majd ennyi,3 secenként múlva újra elkezdenek pörögni, de semmi. Be nem tudom kapcsolni. Ötlet?

Figyelt kérdés
Hi. Olyan problémám lenne, hogy amint rákötöm a számítógépem az árramforrásra, a számítógépben egy másodpercre felvillan a fény, a ventillátorok pörögnek, majd abba hagyják. Ez eddik ok, mert mindig így volt, ezután be tudtam kapcsolni. Most azonban nem tudom be kapcsolni, és minden 3-4 másodpercben felvillan a fény, és a ventik pörögnek 1 másodpercre. Az alaplapon a zöld kis led világít folyamatosan, majd amikor a ventik el kezdenek pörögni, egy piros kis led is felvillan, és ennyi. 3-4 másodpercenként újra probálkozik. Kivettem a memoriát, video kártyát, winchestert, semmi változás. Valaki help pls!

2012. dec. 13. 16:38
 1/3 Topmad ***** válasza:

Szia!


Nem akarlak elszomorítani, de valószínűleg kanyi az alaplap. Persze nem biztos, de én pontosan ezekkel a panaszokkal szereltem múltkor egy gépet.

Időszakosan bekapcsolt, ment 2 mp-t, majd levágta a tápot. Teszteltem másik táppal a gépet, nem az volt a gond. Alaplap csere oldotta meg a problémát.

Esetleg azt érdemes még megcsinálni, hogy szétkapod a géped, kitisztítod, megnézed, hogy nincs-e esetleg valahol rövidzár (ilyen is előfordult már nálam, beszorult egy csavar az alaplap alá, nem volt hajlandó elindulni).

Általában a leggyengébb láncszem az alaplap tapasztalataim szerint.


Üdv:

Top

2012. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy néha elindul, és ha egyszer sikerül, akkor utána mindaddig szuperál, amíg az elosztót ki nem kapcsolom. De amúgy kössz Top. :)
2012. dec. 15. 12:49
 3/3 Topmad ***** válasza:
Nm, igyekeztem. :)
2012. dec. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!