Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC szakik segítségét kérhetem...

PC szakik segítségét kérhetem BOOT ügyben?

Figyelt kérdés

Van egy olyan problémám, hogy kaptam egy gépet, amiben a következők vannak:

asrock conroe 945-dvi (bios p1.60) alaplap

intel celeron 2.66GHz (64bit supported) speed: 2666MHz

2db kingstone 1024MB/266MHz ddr2 ram

samsung hd320ld hdd

videókártyát nem tudom


Telepítettem a linux mint-et rá.

Minden jól is ment szokások szerint particionálás és a telepítés is. Újraindításkor nem boot-olt be, hanem azt írta ki, hogy nem lehetséges a rendszerindítás erről az eszközről.

Na, akkor próbáltam az XP-t.

Szokás szerint ez is jól indult.

Formáztam a vinyót, telepítőfájlok másolása újraindítás és ismét ugyanaz és újra cd-ről indul a telepítő elölről.

Win7 telepítő cd már kiírta, hogy " Nem lehetséges a rendszerindítás erről az eszközről"!!!


Na másik vinyó be és újra linux telepítés.

Probléma annyi, hogy a telepítés után már csak a rendszerindításkor odáig jutok, hogy felismeri az eszközt és itt megáll a jobb alsó sarokban: 0078 és ennyi.

Eredeti vinyót még kb 3-4szer tudtam indítani, de azóta az is csak itt akad meg.

Nincs sípolás és nincs cheking NVRam-OK!!!

Van egy harmadik hibás vinyóm is, arra simán írja a hdd error-t.

Jiszedtem minden eszközt és egyesével pakoltam vissza és mindegyiknél indult volna a gép, tehát ezeket kizártam.

Proci pasztázva, minden tisztítva és ellenőrizve. RAM-ok és a videókártya is. Kábeleket cseréltem!!!

Gyári samsung DOS vinyóellenőrzővel megnéztem, az hibát nem talált.

Most viszont még a DOS-ba sem tudok belépni, mert elakad az induláskor , amikor felismeri a hdd-t.

Ötlet???


2012. dec. 10. 17:57
 1/2 lopokus ***** válasza:
először is az az 1 vinyó legyen bent, amit először próbáltál. Bemász a BIOS-ba ott beállítod hogy elsődleges boot eszkösz (primary boot device vagy vmi ilyesmi)ott beállítod a DVD-meghajtót, és másodlagosnak a vinyót. Felrakod a rendszert, és ahogy újraindul és kiírja hogy nyomjon meg egy gombot a dvd-ről való bootoláshoz, nemnyomsz semmit!! és akkor betölti, és miután betöltötte a kövi indításkor visszaállítod elsődlegesre a vinyót. Így mennie kell
2012. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozásod, de tudom hogy kell telepíteni.
2012. dec. 10. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!