Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van nekem egy cooler master...

Van nekem egy cooler master k350 házam és hozzá vennék ventillátort. Többi lent?

Figyelt kérdés

A pontos ház: [link]

Ebbe a házba elég egy (elöl) és a rendszernek nem lesz baja a sok (3 db) nyitott(szűrő nélküli) helytől?

Én hátulra gondoltam egy ilyet: [link]

és mit jelent ez:Elvárt élethossz 40000óra ?



2012. dec. 9. 17:33
 1/4 Topmad ***** válasza:

Szia!


A szűrő nélkül hagyott helyeken az áramlásnak megfelelően ki és be fog mozogni a levegő. Ezzel az a helyzet, h be fog szállni a házba a por. Rendszeresen kell tisztítani, ez max. kellemetlen.

Nekem tele van szűrővel a házam, az extra réseket pedig lezártam, így csökkenteni tudtam a tisztítási időközöket. Ez persze nem azt jelenti, h nem lesz poros a gép, de óriási portigrisek nem keletkeznek már.

A 40.000 óra élettartam a tiszta forgási idő, az alkatrészeknek (motor, CSAPÁGY) ezt elvileg hiba nélkül kell teljesíteni. Aztán kikopik a csapágy, kotyog és hangot ad, rosszabb esetben kenés hiányában besül.


Üdv:

Top

2012. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok köszi :) valószínűleg akkor lezárom majd a részeket
2012. dec. 11. 14:10
 3/4 Topmad ***** válasza:

Érdemes amúgy. Csak arra figyelj, hogy ha lezársz részeket, akkor kevesebb levegő áramlik be, és a hűtés is kevesebb lesz (ezért kell megfelelő mennyiségű és irányban elhelyezett venti). Por amúgy is nehezebben tapad le, ha mozog a levegő a házban.

Eredményes barkácsolást!


Üdv:

Top

2012. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok köszi, akkor lehet hogy az egyik nyíláshoz szűrőt teszek :)
2012. dec. 11. 17:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!