Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Silvercrest MTS2218 wireless...

Silvercrest MTS2218 wireless egér és adapter csatlakoztatása miként történik?

Figyelt kérdés

Üdv!


A gond a következő:

Adott a fent említett egér és adapter. Konkrétan két pár.

Az egyik egér bal gombjának mikrokapcsolója tönkrement (ettől eltekintve jó). A másik egérnek pedig az adaptere rossz, tehát van 1 egerem és egy adapterem, de nem tartoznak párba, ennél fogva nem is működnek. A kérdés az lenne, hogy rá lehet-e venni a még jó egeret, hogy a nem hozzá tartozó adapterrel kommunikáljon?

A párosításhoz szokott lenni egy gomb vagy hasonló, de én sem a leírásában, sem a CD-jén, sem a neten talált manual alapján nem jöttem rá, hogy miként lehetséges ez. Lehetséges, vagy marad a forrasztgatás?


Köszönöm a válaszokat!

G.



#egér #wireless #mts2218
2012. dec. 8. 18:42
 1/3 Császár Zoltán 63 ***** válasza:

Szia!


Nekem is van két Silvercrest wireless mouse-om (egy régebbi mouse-keyboard-adapter hármas, MTS2218-HU, -M és egy újabb mouse-adapter kettős, NM1005-M, amiket most a régebbi keyboard-adapterként és újabb mouse-adapterként használok), tehát különböző típusúak, és a másodikat már azért szereztem be az elsővel kapcsolatos több ejtési kísérlet után, mert nagyon komálom:-), hogy egy 3A-s alkáli tartós elem akár 3/4 évig is kibírta kikapcsolás nélkül. Szóval félig szerencsémre a csak az egyik egér telepített drivere felismeri mindkét egeret, de Én is szeretném a régi adapterrel használni az új egeret.

Az egéren a márkanév mellett egy 1-655365-ig (16 bit) terjedő intervallumban található szám található (ami neked nagyon valószínű, hogy különbség a két mouse felíratozása között), ami egy ún PAN ID lehet (Personal Area Network Identifier, egy Xbee-s linket adok, bár zigbees lehet, hogy szabványosabb lenne, nem értek hozzá [link] ,

ami e kis mouse-adapter lokális kommunikációs hálózatok megkülönböztető azonosítója lehet. Ez az azonosító biztosíthatja, véleményem szerint, egy hardveregyüttes megkülönböztethető kommunikációját egy másik harveregyüttestől ezen a 2.4 GHz sávon és ez a szám be van állítva ezekben az eszközökben (legalábbis az újabb Silvercrest egerek már nem nyomógombos párosításúak megfigyelésem szerint). A régebbi egerem szétszedhető állapotban volt már, és egy barátom segítségével sem találtunk benne eprom csipet, mely e PAN számot tartalmazhatná, pláne DIP kapcsolósort sem, lehet, hogy valamely chip még ezt is integrálta.

Nálam a két szám: 23750 és 33143.

Szoftveresen (ami igazából az Én területem és most hangosan, írva gondolkodom) még látok esélyt a megoldásra, mert találtam e számra utaló nyomot, amit még sem hiszek, mert nem fognak legyártani különböző PAN számos hardveregyüttesekhez különböző driver CD-ket, vagyis a PAN számos réteg el van rejtve még hardver szinten, ellenben igazán elképzelhető hogy egy megfelelő parancssori exe hívással ez a PAN szám állítható.


Már két napja napja nem tudok többet előre lépni, ezért megosztom Veled e most a kérdéseddel fellelkesítve kapott új eredményemet (PAN számot) és hátha Te is tudsz egyet lépni ennek fényében (akár csak egy jó Googles találattal), aminek nagyon örülnék és ha tájékoztatva lennék annak főleg. Várom válaszodat azért is, hogy valóban két különböző szám vagyon írva a két egéren, ami azért megnyugtató alapot adna ennek a következtetésnek?


Üdvözlettel:

Császár Zoltán.

2012. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Zoltán!


Van azonosító. Én is egy 5 számjegyűt találtam a típusjelzés alatt mindkét egéren.

Őszintén szólva már megkerültük a dolgot egy forrasztópákával, így mikrokapcsoló csere után már jó az egyik egér.

G.

2012. dec. 13. 06:40
 3/3 Császár Zoltán 63 ***** válasza:

Üdvözletem!


Örülök, hogy megoldódott a probléma, Nekem is forrasztást javasoltak a végül is klikkelési problémák miatt nyugdíjba vonuló egeremhez és köszönöm az azonosítóval kapcsolatos információt.


A legjobbakat:

Császár Zoltán.

2012. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!