Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a számítógép összeállításról? Megfelelne az igényeimnek?

Figyelt kérdés

Processzor: AMD A10 5800K - 30,951 Ft

Alaplap: Asrock FM2A75 PRO4 - 20,014 Ft

Memória: Kingston 2x4GB DDR3 2400MHz - 16,299 Ft

Merevlemez: Western Digital 1TB 64 MB SATA3 WD10EARX - 18,825 Ft

SSD: Samsung 64GB MZ-7PC064B - 16,744 Ft

Optikai meghajtó: Samsung SH-224BB/BEBE - 3,950 Ft

Ház: Cooler Master RC-350-KWN2-EN Elite Knight 350 - 10,229 Ft

Tápegység: Chieftec CTG-450-80P - 12,348 Ft

Gépösszeszerelés - 2,990 Ft


132,350 Ft


A gépet elsősorban internetezésre, zene hallgatásra, torrentezésre, film nézésre, illetve nagyon ritkán kisebb videószerkesztésére, valamint játszani használnám. Nem vagyok hardcore gamer, eljátszok én a legalacsonyabb grafikán is, valamint a monitorom amúgy is max. 1366x768-as felbontást bír. Azonban szempont a minél alacsonyabb zajszint, lehetőleg kevés fogyasztás,a későbbi fejleszthetőség, valamint, hogy kényelmesen elférjek a tárhellyel és szeretem ha gördülékenyen tudom használni a számítógépet:) A válaszokat előre is köszönöm!


2012. dec. 7. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég korrekt, de ennyiből már kapnál egy diszkrét kártyás rendszert is, a ram eléggé megnyomja az árat és azért azt tudni kell róla, hogy semmi nem garantálja, hogy a rendszer bírja a 2400Mhz-et.

Trinity-nek nem tudom milyen hűtője van, az eddigi amd hűtők terhelés alatt elég hangosak, egyébként az elképzelésednek megfelel csak kicsit drágállom, a táp kábelei pedig lehetséges, hogy rövidek alsó tápos házba.

2012. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Hogy érted hogy nem bírja a rendszer a 2400Mhz-t? Azért választottam ekkorát, mert ha jól tudom, akkor az APU profitál a minél nagyobb RAM órajelből. Akkor 2133MHz vagy 2000MHz RAMot már bírna a rendszer? ÉS mennyivel lenne lassabb, mint 2400MHz RAM-mal? A tápról annyit, hogy 500as CTG kábelei elég hosszúak? Meg, ha tényleg olyan hangos a CPU gyárija, akkor milyen CPU hűtőt vegyek hozzá? [link] Ez elég halk, és kompatibilis a géppel?

Valamint még annyit, hogy ragaszkodom az FM2-höz, mert van jövője, és ehhez rendes VGA-s rendszert nehezen lehetne építeni, meg azért így kevesebbet is fogyaszt, mintha lenne mellette 1 VGA:)

2012. dec. 7. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Például az APU-ban lévő memóriavezérlő 1866MHz-et támogat natívan e felett már tuning, valószínű menne, de nincs rá garancia és ahogy néztem tesztekben pár fps-t hoz, ha egy felső tápos házat választanál akkor elég kisebb(olcsóbb) táp is és a port se szedi össze alulról.

Fogyasztásról annyit, hogy az A10-5800K 100W TDP, egy i3-3220T+hd7750=90W TDP-vel rendelkezik vagy Fm2-nél maradva AthlolII 740+hd7750=120W TDP, de mindez csak max terhelésen, terheletlen állapotban ma már minden keveset fogyaszt. A foglalatról meg annyit, hogy az már valószínű a múlté, hogy sok sok éven keresztül jönnek a processzorok egy foglalatba.

A hűtőről pedig annyit, hogy bekapcsolt energiagazdálkodás mellett biztos nem hangos, játék közben meg nem érdekes, amúgy 5000 Ft környékén vagy afelett már egész jókat kapni, meg kellene nézni felhasználói véleményeket.

2012. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor mit ajánlanál ami nekem megfelelő lenne? 135 ezernél nem igazán kellene többnek lennie, ha nem muszáj.
2012. dec. 7. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom vagy maradj az APU-s rendszernél csak olcsóbban kihozni, vagy egy konfig hd7750-nel ami lehet i3-mal vagy fm2-es athlon-nal. Igazából nem akarlak lebeszélni az APU-ról csak annyi pénzért már nagyobb teljesítményt is ki lehet hozni(főleg ha játékról is szó van), illetve szerintem elég lenne 4GB ram is ilyen felhasználásra.

Ha gondolod leírom az elképzeléseimet.

2012. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!