Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan lehet tudni hogy egy...

Honnan lehet tudni hogy egy adott videókártya ún "discrete video card" -kategóriába tartozik?

Figyelt kérdés

Az AMD A10-AMD A10 5800K APU mellé (crossfire-hez) akarok venni egy Radeon 6670-est.

Honnan lehet tudni, hogy melyik 6670-es diszkrét és melyik nem???

Vagy mindegyik Radeon HD 6670-es diszkrét és totálisan mindegy melyiket veszem, ez a típus az mind diszkrét?

Honnan tudom ezt megállapítani a kártya kiválasztásakor?

Nézegettem a specifikációkat, a leírásokat de ez így konkrétan semmelyikhez nincs ráirva hogy ez egy "discrete video card" még egy megkülönböztető "d" betűvel se.

Akkor honnan lehet eldönteni?


2012. nov. 29. 16:55
 1/4 cianidetil ***** válasza:
A discrete elnevezés a passzív hűtésű vga becézése.Ha nincs rajta ventilátor,csak jó nagy hűtőborda,akkor az discrete fajtájú.Azért ez a neve,mert nincs hangja,ellenben a ventis verzióval. :)
2012. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huh! nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást! Most megmentettél egy elcseszett vásárlástól! Ugyanis én kapásból a ddr5-ös ventillátoros kártyákból választottam ki egyet. Köszi az infót.
2012. nov. 29. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Én viszont úgy tudom, hogy minden videóvezérlő, ami ne integrált az alaplapra vagy processzorba, az diszkrét.

(A Gugli találatok is ezt az értelmezést erősítik meg.)


A diszkrét az nem csak azt jelenti, hogy nem zavaró, visszafogott, de azt is, hogy különálló egység.


Egyáltalán miért fontos, hogy diszkrét legyen?

A processzorba integrált mellé úgyis csak azt tudsz venni.

Az hogy van-e rajta ventillátor mindegy, mert ha 6670, akkor egyforma, legfeljebb ventillátor nélkül csendesebb.

2012. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 cianidetil ***** válasza:
Nos,az előttem szólónak is igaza van!De a kettő nem zárja ki egymást.A "discreet" jelölés a különálló grafikus eszköz meghatározása is lehet.
2012. nov. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!