Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen laptopot szeretnék...

Ilyen laptopot szeretnék venni. Netre és HD film nézésére lenne. Játszani nem fogok rajta. Vélemény? Samsung Series 3 NP300E5X-T01HU

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 28. 07:43
 1/4 eNerdzsy ***** válasza:

Teljesen megfelel bár, ha csak erre kell, találhatsz 20-25 ezerrel kevesebbért is.

Az előre telepített Windows7 HomeBasic-et pedig nem ajánlom mert még az asztali háttérképet sem lehet benne cserélni. 1-1.5 év múlva pedig, ha újra kell telepíteni a gépet úgyis fog kelleni egy rendes telepítő. (Tipikus esete annak amikor 2x fizet az ember).

Inkább Linux-osat érdemes venni, ami ingyenes és nem emeli a gép árát, és egyből egy komolyabb Win7 verziót felrakni. (Ultimate)

2012. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1: [link] Nézd már! Jaah, hogy amiről te beszélsz egy egy tört vacak, amiben tényleg nem lehet hátteret cserélni. Ne biztasd a népet hülyeségre!

Az előre telepített win teljesen jó. Amire szükséged lesz az benne van, amit sosem fogsz használni, az nem. Persze így kicsit több, de nem kell parázni, hogy melyik biztonsági résen jönnek be a gépedre, vagy milyen rések vannak eleve telepítve a jófej crackerek által, akik ingyen elérhetővé teszik a win-t számodra. Másfél év múlva ugyan úgy újra tudod telepíteni a meglévő verziót, mint most. Neme fog elveszni.

2012. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, a win7 starter-ben nem lehet háttérképet állítani, A home premium tökéletes választás egy otthoni gépre.


Az előretelepített op. rendszereket én sem szeretem, én még hál isten kaptam hozzá recovery lemezt, de mostanság már azt sem adnak. Ráadásul telepakolják a gyártó szükségtelen segédprogramjaival, meg próbaverziós office, vírusirtó, stb.. programokkal.

Ettől függetlenül ugyanúgy teljes értékű lesz mintha külön megvennéd. Azért a biztonság kedvéért én csinálnék róla egy biztonsági mentést, hogy később visszaállítható legyen. Ilyen biztonsági mentés lehet hogy a laptopon is van egy rejtett partíción, csak hát ha pont a HDD döglik be, akkor a mentésnek is annyi.

2012. nov. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem arról az oldalról akarom megvenni csak onnan linkeltem.

win7 lesz rajta mert az van itthon gyári így nem is tetetek rá majd én megcsinálom az nem gond :)


A gép az akkor jó lesz erre a célra vagy milyet javasoltok még esetleg ha van olcsóbb de max így 110-120ig?


Minimum 15.6 méretbe vagy nagyobb. Nettezésre és a Full HD filmeket elbírja ,így gondolom azért egy 4GB memória kéne olyan 250GB HDD-vel mondjuk.

Játékra nem kell. De az aksi jól bírja!

2012. nov. 28. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!