Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD problémák? (legmagasabb...

HDD problémák? (legmagasabb aktív időtartam)

Figyelt kérdés

Na szóval, a helyzet a következő: ha valamilyen torrent klienssel szedek le valamit (Bittorrent-et és uTorren-et is próbáltam) a kliens 10-20 másodpercen belül lecsapja a letöltés sebességét, mert a lemez túl van terhelve. Az erőforrás figyelőben pedig az van ilyenkor, hogy az adatátvitel lényegében nulla, mégis a "legmagasabb aktív időtartam folyamatosan 100%-on van. Az első gondolatom az volt, hogy a merevlemez haldoklik de sima böngészőben történő letöltésnél nincs ilyen probléma. Szerintem nincsen hardveres hiba, mert akkor ugyanúgy lecsapta volna.

Valami segítséget kérnék, hogy most mi a fene van :(



2012. nov. 26. 21:37
 1/8 Topmad ***** válasza:

Szia!


Szerintem próbálj meg egy töredezettség-mentesítést. Mert az, h 100-on pörög a vinyó, aktív, annak is lehet az eredménye, hogy az olvasó/író fej ide-oda ugrál, mert vadásznia kell az üres szektorokra.

Ennek a tippnek mondjuk ellent mond a sima böngészős letöltés esete. :S

Mind1, ártani nem árt, generel gyorsítja a gépet. Ha ez sem lesz megoldás, akkor a kliens nagyon bután használja az erőforrásokat...


Üdv:

Top

2012. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 macei válasza:

én nem vetném el a hardver hibát.

160gb ide vinyóm csinálta ugyanezt, nagyon lassú kb 15perces xp betöltés és a lehetlen torrentezés kisérte.

Chrome-al minde 1 megával jött az 1.5 helyett. Torrentnél fullon indult és megált kb 8-10mp alatt olyan 200-300kb-re


Hd sentinel kiderítette hogy1.8megás adatforgalom mellett 100% a kihasználtság. Elküldtem szervizbe és kaptam egy ujjat mert a régi vezérlőhibás volt

2012. nov. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A töredezettségmentesítést már végigtoltam rajta, de nem segített :(

A hardver hibát azért zárnám ki, mert a böngészős letöltés képes volt letölteni teljes sávszélességgel több gigát, a torrent meg pár másodperc után lecsapja..

2012. nov. 27. 15:29
 4/8 Topmad ***** válasza:

Nekem gyanús, hogy itt a klienssel van valami gixer. Ha a HDD vezérlőjével van baj, akkor nem csak letöltésnél lesz gondod, hanem bármely olvasásnál és írásnál.

Kliens nem korlátozza a letöltési sebességet, vagy valami?


Üdv:

Top

2012. nov. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, minden korlátlanra van állítva. És nem csak a bittorrent meg az utorrent csinálja hanem másik kliens is, emiatt még a programra sem nagyon tudom ráhúzni a vizes lepedőt...
2012. nov. 27. 16:24
 6/8 macei válasza:

milyen neted van ha nem vagyok indiszkrét.

A upc netnél akármelyik torrent klienst használod letilt. Be kell kapcsolni a titkosítást, meg egyéb nyalánkságokat hogy jól működjön a p2p.

2012. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem upc-s netem van, hanem t-home-os
2012. nov. 30. 16:26
 8/8 anonim válasza:
Nekem ugyan ezt csinálja. Eredetileg Win 8-at használtam és ott vettem észre először a problémát. Elindítok valamit letölteni a torrentel és pár másodperc múlva nekem is felmegy 100%-ra. Egy idő után (elég sok idő) visszatér minden a normális kerékvágásba, de addig lassú a gép is valamelyest és a torrent kliens sem tud addig teljes sebességgel tölteni. Már visszaraktam a Win 7-et de azzal is ez a helyzet. Remélem azóta megoldódott a gondod és megköszönném ha leírnád mi is volt a megoldás. Előre is köszönöm!
2014. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!