Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » INTEL Core i7-975 EE 3.33Ghz...

INTEL Core i7-975 EE 3.33Ghz EE Meddig húzható?

Figyelt kérdés
Mennyi GHz-ig lehet húzni [INTEL Core i7-975 EE 3.33Ghz EE]: Betöltés közben, (egy mostani GTA IV.-hez hasonló játékokban) kb. úgy 75°C maximum hőmérséklete legyen. Egy NOCTUA NH-U12 társaságában, a mellékel hűtőpasztát használva, GIGABYTE GA-EX58-EXTREME alapon? Ha a processzor húzás nélkül 52-57 °C között van. Az élettartama százalékban mennyit romolhat így?
2009. aug. 16. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez a cpu-hoz már víz hűtés kellene , a tuning meg felesleges, alapból is elég erős a cpu-d a játékokhoz.
2009. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy gond van, vedót szerkeztek... Valamiért még mindíg szaggat. És futtatok 2 szervert is. Vlaamiért beszaggat videókészítésnél, nem annyira zavaró, de lehet látni. Munkatársaim mondták, hogy vegyek videókártyár, de 3x GIGABYTE GV-R487X2-2GH-B R4870X2 2GB elvileg elég kéne, hogy legyen, mivel majdnem a legerősebb ATi -s VGA. Memóriám 12GB GEIL 1333MHz CL6 és azon húzva is van. Nem egészen járékra vettem/vettük, és igazábal nem is az enyém, csak használom. Mert én nem nagyon értek az ilyen szerver mizériához, és bolond lennék ilyen gépet játékokhoz venni. Én i5 -öt tervezek majd. Csak érdekelne, hogy húzható-e, akár úgy 3.8-4.0 GHz -ig.
2009. aug. 16. 23:37
 3/5 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Egy gond van, vedót szerkeztek... Valamiért még mindíg szaggat. És futtatok 2 szervert is. Vlaamiért beszaggat videókészítésnél, nem annyira zavaró, de lehet látni. Munkatársaim mondták, hogy vegyek videókártyár, de 3x GIGABYTE GV-R487X2-2GH-B R4870X2 2GB elvileg elég kéne, hogy legyen, mivel majdnem a legerősebb ATi -s VGA. Memóriám 12GB GEIL 1333MHz CL6 és azon húzva is van. Nem egészen járékra vettem/vettük, és igazábal nem is az enyém, csak használom. Mert én nem nagyon értek az ilyen szerver mizériához, és bolond lennék ilyen gépet játékokhoz venni. Én i5 -öt tervezek majd. Csak érdekelne, hogy húzható-e, akár úgy 3.8-4.0 GHz -ig."


Itt szerintem szoftver probléma lesz, A core I7 meg nem egészen szerver feladatokra lett "kitalálva" . A három db 4870X2 pedig abszolút túlzás, nem sok minden használja ki ezt a hatalmas számítási kapacitást. Ha a video szerkesztés mellett még 2 szerver is megy akkor ne csodálkozz hogy szaggat, ahhoz kevés a core i7. Inkább egy dupla processzoros megoldás lenne a jó ilyen igénybevételnél. Amúgy lehet húzni a cpu-t, talán a hűtéssel se lesz gond. A 4Ghz-es érték szerintem ilyen hűtéssel elég határ eset, de nem lehetetlen.

2009. aug. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a választ. Remélem kibírja azt a 4GHz -et. Nem egy olcsó CPU azért. Bár ismerősöm a szervereivel sok pénzt keres, de akkor is félti. Az én gépemre vonatkozó kérdést úgy kérdésként teszem fel.
2009. aug. 17. 00:19
 5/5 anonim ***** válasza:

a 4 gigahertzet simán bírni fogja...

még egy 920as is bírja alap hűtővel rendesen...

Am meg az h beszaggat vidi készítésnél az sztem vincseszter miatt lehet

2010. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!