Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 40gb os winchesternél...

Egy 40gb os winchesternél mennyivel fogyaszt többet egy 500gb. os? Áramfogyasztásra értem.

Figyelt kérdés
Van egy HP DC 7600sff típusú fekvőházas gépem abban volt még az eredeti gyári 40 gb.os hitachi,de túl kicsi is volt meg túl öreg HDS. szerint kb.1500 napnyi üzemóra volt benne,meg csörgött-csattogott.vettem egy WD 500gb.ost jelenleg ez van benne.
2012. nov. 23. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
semmivel
2012. nov. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyi adatból nem lehet pontosan megmondani. A WD is gyárt normáls és energia takarékos meghajtókat is.

A winyók nagyjából 5-7 W-ot fogyasztanak, így a kettő közötti különbség eltörül a proci 90 W-ja mellett, szóval kár vele foglalkozni.

2012. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Régen ilyen 18W*-al számolták a HDD-ket ha jól emlékszem, simán lehet, hogy egy mai új kevesebbet fogyaszt mint az akkoriak. Ha a fogyasztás szempont, akkor ott vannak a 2.5"-os meghajtók, azok jóval kevesebbet esznek, nem beszélve egy SSD-ről.

Megkerestem régi 2009-es hivatkozást, ott 8-13W fogyasztást írtak akkor HDD-k alapján.

Most megnéztem a legutolsó WD Black Caviar széria specifikációját, ott az 500-as HDD 6W fogyasztás van megadva írásnál, 5.6W olvasásnál minden más esetben kisebb.


*Persze az egy maximum elméleti, ennél kevesebbet evett.

2012. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,egyébként én is igy tudom nincs különbség energiafogyasztását tekintve csak a tárhely nagyságát nézve.Most vettem bele egyébként.(wd 500gb.os sata 3as 3,5ös caviar blue)
2012. nov. 23. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:
az újabbak kevesebbet fogyasztanak !
2012. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!