Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC Config (GAMMER) ez így...

PC Config (GAMMER) ez így jó?! ) bövv lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy PC-t akarok összerakni és segítség kellene játékra használnám.

Mondom a configot amit szeretnék,amire gondoltam.

Processzor:i7-2600 3.4GHz

videókártya:Sapphire HD7850 OC

RAM:8gb 1600MHz

Hütő:Ezt azért gondolom mert,hogy teljesen hütsön biztonság kedvéért.Nemtudom mien 5-7ezer forint értékben.

Tápegység:Ez most ami van ez egy 500W-os mást nem tudok róla remélem elég.

Alaplap:

Hütő:


Kérdés:Nem tudom mien alaplapot vegyek?!Ehhez a confighoz ehhez kérnék ötletet amit szánok rá : 20E forint (max).

Tápegység:Szerintetek elég az 500W?!

Hütő:4-7ezer forint értékben miet vegyek.?!egyáltalán kell?


Előre is köszönöm a válaszokat köszönöm.



2012. nov. 22. 18:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%

Szia!


Bocsánat, ha nem leszek teljesen hasznos, de lemondom a véleményemet.

Az általad összeírt konfig egész jó. Szerintem az 500 wattos táp elég lesz, ha minőségi tápot veszel. Tehát valami megbízható márkát, és nem valami 5-10 rugós kíni gagyit. 15-20 rugó között már kapsz jó, megbízható tápot.


Procihűtő: Az általad írt proci 95 W TDP-s, azaz, nem melegszik túlzottan, plusz az inteles procihűtők elég jók. Ennek ellenére egy forró nyári napon lehetnek már gondjai, ha órákon át játszol rajta. Ha megfőni nem is fog, biztos borzalmasan hangos lesz.

Én azt javaslom inkább szánj rá 5 rugónál egy kicsit többet, és dobj fel egy Arctic Freezer I30-at. Ez a hűtő kb egy súlycsoportban van az igazán komoly cuccokkal (20-30k-s hűtőkkel), brutálisan jól hűt, és még relatíve halk is, ugyanakkor mégis 10k alatt van. Nekem nagyon bevált, én Freezer Xtreme-t cseréltem erre, és nem bántam meg.


Alaplap: Itt megint csak azt javaslom, hogy picit szánj rá többet, hisz az alaplap az egyik legfontosabb alkatrésze a gépednek, ha ebből nem jót veszel, később (mikor elkezdesz szívni vele) nagyon meg fogod bánni, sőt gyanítom a végén beleunsz, és veszel jobbat, tehát a végén mindenképpen egy drágább mellett kötsz ki.


Szóval inkább azt javaslom dobj rá erre is egy 5-10k-t. 25-30-ért már elég jó alaplapokat kapsz, megbízható márkáktól. Kapásból javasolnám az Asus alaplapokat, és a Gigabytot.

Én a helyedben egy ilyesmin elgondolkoznék:

ASUS P8Z77-V LX


Ha adhatok még egy tanácsot, nagyobbacska házat válassz, alsó tápos kialakítással, és sok szellőzőnyílással (A legszerencsésebb szerintem, ha a ház oldalfalán is van szellőző, és a tetején is, így a proci által termelt hő 3 helyen tud eltávozni, és/vagy a friss levegő beáramlani, így alacsonyabb rpm-en pörgő ventik is hűvösen tartják a PC-t, ezáltal jóval halkabb lesz, mintha csak hátul tudna távozni a meleg)


Hát ennyi.

2012. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
67%

[link]

[link]

[link]

[link]

Összesen: 150.999 Ft

2012. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
köszönöm:-) mind2 választ.
2012. nov. 22. 19:18
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
#12 +1 ennyiből az a tuti..
2012. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

:D

Azt még megkérdezném ,hogy a videókártya fontossab mint a processzor ugye?:D (játékhoz)

2012. nov. 22. 19:23
 16/22 anonim ***** válasza:
28%
Fontosabb, de a kiszemelt processzor azért hajtsa ki a vga-t.
2012. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%
Igen a vga fontosabb, de azért a vga alá kell proci is... (Nem ilyen i7 félék...)
2012. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
i7-el mi a gonnd?
2012. nov. 22. 19:26
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Fölösleges játékra. Meg ilyen VGA mellé.
2012. nov. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom a kedves fórumtársak arra utaltak, hogy az I7-tel az a "baj", hogy (játékra) feleslegesen erős.


Tehát ha a játék az elsődleges szempont, arra bőszen elég egy hasonló teljesítményű AMD FX-8320, ami nem mellesleg 30 rugóval olcsóbb. Persze, ha van pénzed rá, és mindenképpen intelt akarsz, és tervezel nagyon CPU igényes progikat futtatni (videó kódolás, stb), akkor esetleg elgondolkodhatsz az I7-esen, de amúgy ha az ár/teljesítmény arány számít, akkor inkább válaszd az FX-et.


Én nem akarlak lebeszélni az I7-ről, mert mocskos jó proci, csak nem lesz rá szükséged. Játékok esetében általában a proci lesz a legutolsó elavuló komponens. Előbb fog elfogyni a videókártya vagy a ram. Ha pedig már a proci is kevés lesz xy játéknak, akkor meg úgyis komplett ökoszisztémát kell cserélni (proci, alapla, ram, vga).


ÉN speciel egy jóval gyengébb procit nyúzok, egy AMD PII 955-t, egy MSI R6850-es karival, 4 giga (sőt igazából 3,2 a 32 bit miatt) 1333-as rammal.

Ez a proci kb a felét tudja az I7, vagy az FX-8320 teljesítményének, és még nem találkoztam olyan játékkal, amit ne vitt volna a konfigom Full-HD-ban, kimaxolt grafikai beállításokkal, döccenés mentesen. Pedig ez ma már lassan elavult konstrukció, mégis röhögve kihajt bármilyen játékot.


No sok sikert a vásárláshoz! :)

2012. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!