Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri megvenni bele a jobb...

Megéri megvenni bele a jobb RAMot?

Figyelt kérdés

Sziasztok,kérdésem az lenne hogy van egy lassan 2,5éves gépem és ebbe szeretnék egy jobb ramot.

hardverek:

-radeon hd 5750

-AMD phenom II x2 550 3,1Ghz,7MB

-gigabyte MA770-US3


windows 7 van fent.

kérdésem az hogy van valami kizáró oka annak hogy DDR3 2Gb, 1600Mhz-es ramot rakjak bele?

úgy terveztem hogy most veszek 1db 2Gb-ost később pedig még egy ugyan olyat hogy meglegyen a 4Gb.



2012. nov. 22. 11:03
 1/8 _Jessy_ ***** válasza:
Van! Ez az alaplap csak a DDR2-t eszi meg.
2012. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi.

hát ez nem jó hír.

annál az 1066Mhz a leggyorsabb igaz?

mindenhol ilyen 10-11ezreket látok árnak ezekhez.

az hogy lehetséges?

elvileg rosszabb mint a DDR3 de akkor hogy kerülhet 4x annyiba?

2012. nov. 22. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:
írd le az alaplapod márkáját mert szerintem ddr3-as az foglalat benne . van egy sanda gyanúm föleg ha am3-as a lapod
2012. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
típusát is *
2012. nov. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem tudom milyen adat kell gigabyte MA770-US3,a tájékoztatóját elő szedtem abban is azt írja hogy 4 db ddr2.

ami nekem fura hogy a boltban mikor rakattuk össze kérdezte az eladó hogy milyen ram kell bele.

akkor felvetődött a DDR3 de azt mondta az eladó hogy még nem éri meg,nincs úgy különbség a 2 és a 3 közt.

így lett véve bele 2db DDR2 2Gb 800mhz ram.

ez volt 2,5éve.

szó sem volt ott arról hogy a ddr3 nem is jó bele.

2012. nov. 22. 12:03
 6/8 A kérdező kommentje:

márka gigabyte

típus MA770-US3


legalább is nekem más nincs ráírva

2012. nov. 22. 12:04
 7/8 Osynho ***** válasza:
Akkor az eladó egy gyökér volt, amin meg sem lepődök. :) Ebbe a lapba csak ddr2-es memória megy, ami sajnos drága, mivel "lejárt" technológia. Ettől függetlenül nem lassú, mivel órajelben elmarad egy ddr3-astól,d e jobb az időzítése. Egyébként meg kb lényegtelen a ram sebessége ilyen konfignál, max benchmarkokban tudnád kimutatni a különbséget. A processzor támogatná a ddr3-as ramokat is, mivel abban van a memvezérlő. Szóval másik lapban mehetne a ddr3 is, kérdés, megéri-e váltani. Amennyiben olcsóbban tudnád megoldani a lapcserét, mint a 4gb ddr2 felára, megéri elgondolkodni egy újabb lapon. Én is 4 magosított Phenom II-t használok, ddr2 rammal, nem is váltok egy darabig, bár a régi chipset visszafogja az ssd-met, de az más történet. :)
2012. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát ebből nem sok mindent értettem meg,az informatika nem az én világom gondolom erre már rá jöttetek.

ha jól értem akkor csak úgy érné meg a dolog hogy veszek egy jobb alaplapot.

így hogy csak ddr2 megy így nem veszek másikat az tuti,10ért nem éri meg 2gb 1066mhz es ram mikor 6100ftért már ddr3 2gb 1866mhz est ramot árulnak.

alaplapot nem akarok venni,annyit nem ér az egész mikor ennek semmi baja.

na mindegy akkor marad a mostani minden.

köszi a válaszokat.

2012. nov. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!