Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire fontos paraméter egy...

Mennyire fontos paraméter egy videokártyánál a memória sávszélessége?

Figyelt kérdés
Egy ddr3-as, 512 MB-os karit készülök venni, de csak 64 bit a sávszélesség. Mit befolyásol ez az adat?
2012. nov. 21. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ne vedd meg. Iszonyat lassú lesz, semmire nem lesz jó. Inkább keres egyet használtan. Példa, én 10e forintért vettem, egy GDDR3-as, 256 bites, 512Mb-os 9600GT-t.


[link]

2012. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A memória írás/olvasás sebességét határozza meg. Úgy képzeld el mint egy autópályát! Az autók sebessége = a memória órajelével, a sávszél = a sávok számával. Logikusan a gyorsabb kamionok, több sávon több anyagot tudnak szállítani. 64-bites nagyon kevés, én is megszívattam már magam 64 bitessel, te ne tedd.
2012. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy vidkártyánál a legfontosabb a gpu, ez végzi a számításokat. a többi alkatrészt általában úgy méretezik, hogy a gpu-t ki tudja szolgálni (kivéve ddr5-ddr3 memóriák az alsó-középkategóriában, előbbi sokkal gyorsabb, ddr3 kevesebbet eszik...).

a memsávszél is ilyen, egy abszolút belépőszintű kártyánál (hd5450/6450, gt610/620) a 64 bitesnél szélesebb sávszél kihasználatlanul állna és csak felesleges fogyasztás és gyártási költség lenne

arra viszont készülj fel, hogy ezen kártyák nem véletlenül belépőszintűek, ezek nagyon NEM játékos kártyák, hanem elsősorban htpc-kbe, irodai gépekbe vannak szánva, amiknek jóformán csak annyi dolga van hogy olcsón és minimális fogyasztás mellett valami képet adjanak a monitorra (vagy mint nálam, egy több monitoros melós-játékos rendszernél egy hd6450flex kezeli a 4-5-6. monitorokat, míg játékra egy hd7950 kezeli az 1-2-3.-at)

2012. nov. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, erre a hónapra behozták az internet-előfizetésem költségét ezek a válaszok! KÖSZÖNÖM! Ugyanis én simán megvettem volna a szóban forgó karit. Még jó, hogy időben gyanút fogtam. Zöld kezek mentek!!!
2012. nov. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!