Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen gépet ennyiért vagy még...

Ilyen gépet ennyiért vagy még olcsóbban?

Figyelt kérdés

Itt van ez a gép: [link]

A kérdés, hogy ennyiért vagy olcsóbban tudna-e valaki ilyen gépet vagy jobbat összerakni? MEg mi a vélemény erről a konfigról?



2012. nov. 18. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia. Komplett PC-t sose vegyél. Ennyiért jobb PC is kijön. Összeírni most nem tudok neked, mert telefonról vagyok.
2012. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mire használnád?
2012. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 JuhászDork ***** válasza:

ennyiért inkább:

[link]

2012. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
áhh, hát én pont most rakok össze gépet, én árba kb most enniynél tartok, csak 32g ram -al (meg lb minden pár fokkal jobb) tényleg inkább rakj össze te egyet. sokkal jobban megéri, még ha összeszerelteted, akkor is
2012. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3D-s tervezés, meg Játék amire használnám. Miért ne vegyek Kompletten soha? És az i5-s konfiguráció miért lenne jobb? Ezzel a komplett géppel mi a baj?
2012. nov. 19. 06:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért ne vegyél kompletten, mert jelen esetben az imperiumos srácok szépen ráteszik a hasznukat, mert ugye valamiből nekik is meg kell élni, viszont ezt nem feltétlenül neked kéne finanszírozni.

A másik ok meg az, hogy próbálják mindig a megmaradt alkatrészeket elsózni, vagy amiket olcsóbban sikerült beszerezni és emiatt nem feltétlenül lesznek a legoptimálisabbak a konfigok.


3D tervezés? Konkrét programokat írjál. Mert ezen az oldalon, sokan, sok mindent értenek ezen címszavak alatt, a legtisztább ha leírod milyen programot használsz, milyen szinten.

2012. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Catia, Inventor, AutoCad ilyeneket kell használnom az egyetemen meg persze a játékok sem hátrányok. Ennyiert te tudnál jobb gépet? Mert egyik előző válaszban nem értettem, hogy egy SandyBridge-s i5, hogy lehetne jobb mint egy IvyBridge-s i7. Kíváncsian várom a konfigokat mert, nem sokára esedékes lenne a vásárlás, és persze a legjobbat szeretném kapni a pénzemért.
2012. nov. 20. 09:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért rakott bele 2500k-t a 3770K helyett, mert az esetek 99%-ban annak is elég a teljesítménye és nem mellesleg olcsóbb kb. 25k-val. Az így felszabadult pénzből viszont kijött egy jobb VGA (a HD7950 vapor-x személyében)


Az általad említett programokhoz, nem is kell különösen erős processzor (meg úgy általában kirívóan erős gép sem), főleg ha figyelembe vesszük, hogy az egyetemi tananyagban általában nem az LHC megtervezése a feladat, hanem valami kis volumenű projekt.


Egyébként azért kérdeztem a programokat, mert itt már sokszor találkoztam olyannal, hogy valaki a 3dsmaxot, Mayát meg ki tudja mit értett a 3D tervezés alatt, abban az esetben pedig érdemes elmenni a processzorerő felé, a renderelés miatt.


Azt még elárulhatnád, hogy hány és milyen felbontású monitort akarsz használni, mert bár annyira nagy jelentősége nincsen, de valamit számít.

2012. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
1 db Samsung T220-am van ami 22"-os és 1650*1080-as a felbontás.
2012. nov. 20. 22:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább 1680x1050 lesz az a felbontás, amúgy jó monitor, nekem is ilyen van :)


Összeállítottam egy konfigot:


[link]


Összesen kb. 282k


Az SSD-t elhagytam, mert szerintem totál felesleg, helyette van 2db 1terrás merevlemez, ezeket én RAID1-be kötném így a sebesség és az adatbiztonság is megduplázódna.


Lehetett volna valamivel nagyobb teljesítményt kihozni az összegből, de inkább minőségibb tápot és házat tettem bele, szerintem így kiegyensúlyozottabb.


Optikai meghajtó nincsen benne, amennyiben szükséged van rá, válassz egyet ízlésed szerint.

2012. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!