Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frissíthetem a biost?

Frissíthetem a biost?

Figyelt kérdés

Frissíteni szeretném a BIOS-t csak nem tudom hogy jót töltöttem le hozzá.

A lapom ASROCK 970 Extreme 4 és az oldalukról töltöttem le egy frissítést am 2.20

[link]

innen szedném le föntről a 3frissítést, csak oda van írva hogy Support Windows 8 akkor ezt nem tehetem föl win7-re?

Telepítés csak annyiból áll hogy letöltöm az exet megnyitom és feltelepítem reset és kész?



2012. nov. 14. 07:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennyi hozzáértéssel inkább nem piszkálnám.

Miért akarod frissíteni a BIOS-t? Valami gond van a gépeddel? Biost olyankor szoktak frissíteni, ha például vesznek az alaplapba egy újabb processzort, amit alapból nem kezel az alaplapi bios. Ilyenkor segíthet egy frissítés.

Ha nincs semmi baj a gépeddel, divatból felesleges frissítgetni a bios-t.


A kérdésedre válaszolva, a "Description" oszlopban szerepel hogy az eredeti bios vezióhoz képest milyen plusz funkciók települnek/frissülnek.

A "How to Update" mezőben a kis keresztre kattintva le van írva a frissítés menete.

2012. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A gondom az lenne hogy 3 játéknál mindig kék halált dob ki, de a többinél semmi gond nincs és nem is volt, csal ez a 3 game nem akar sehogy elindulni, tesómnak simán megy.


Írtam már egy másik kérdést a kék halálról, azt javasolták hogy BIOS frissítés megoldná.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..



kb fél éve vettem az alaplapot + procit egyszerre FX 6100

Akkor lehet valami frissítés kellene feltennem?

2012. nov. 14. 09:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, de esetleg ezt is te kérdezted :

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..


Azért mert három nem eredeti játék nem működik rendesen azért még ne frissíts BIOS-t. Így látatlanban azt mondom semmi baja nincs a gépednek. Te írtad, hogy egyébként rendben üzemel, csak ennél a három játéknál jelentkezett probléma. Így nagy az esélye, hogy BIOS frissítés sem oldaná meg a problémádat.

Inkább nézd meg vannak-e újabb szoftverek a gépedhez, gondolok itt videókártya driverre, fel van-e telepítve a legújabb DirectX, esetleg nem jelent-e meg valamilyen patch a játékhoz amiben hibajavítás van benne.

Esetleg nézd meg fizikailag a gépedet : nem melegszik-e túl, megfelelő-e a tápellátása, jók-e a memória modulok.

Takarítsd ki a nem használt programokat, a háttérben ne fusson fölöslegesen semmi ami a gépet terheli, az átmeneti állományokat töröld le, az automatikusan induló de használt programok között is biztosan vannak olyanok amiknek nem kell automatikusan elindulniuk...stb

2012. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!