Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopba ilyen foglalatba...

Laptopba ilyen foglalatba lehet venni tv tuner kártyát?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 12. 21:52
 1/5 Komplikato ***** válasza:
Természetesen igen, de macerás lesz megoldani az antenna kábelezést. Volt egy terv, hogy majd minden notiban lesz gyárilag DVB-T antenna, de ma sincs így. Külső antennánál meg kéne hozzá külső kivezetés. Ezért inkább Express Card bővítőben vagy külső USB megoldásban gondolkodnék.
2012. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
megvan a kivezetés a kábel is ott van csak gondolom ebbe a modellbe a kártyát nem rakták be amúgy ez milyen foglalat?
2012. nov. 12. 22:05
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Mini PCI-Express. hazsnálnak ilyet notebookban, egyben TV+számítógép gépekben (HP, Dell, stb.) meg asztali HTPC-ben mini ITX alaplapon is. Ha ott az antenna kábel akkor utána kell járni. A Dell és HP az Avermedia gyártó kártyáit használta, ez nem annyira neves mint egy Haupauge vagy Pinnacle, de megbízható a driver supportjuk. Már csak ki kell nyomozni itthon kapni vagy kintről kell rendelni? Ami EU-ban forgalomban van, az valószínűleg jó itt is. Gondolom analóg + digitális amit érdemes megvenni.


[link]

Van pár jó bolt, ahol sok minden rendelhető, de valószínűleg itthon inkább notebook boltokban lehet könnyebben beszerezni. Én speciel rázizzennék pár német/osztrák webshopra.

2012. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato ***** válasza:

Az oldalon lévő két termék a DVB-T Avermedia A309 és a Hybrid (analóg + DVB-T) A316.

E-bayen láttam használt DVB-T-ből 16 USD-ért Avermedia A301-et, de nyilván az ATSC (amerikai) szabványú.


Sajnos a találatok 99%-a USA, tehát nem jó, de leltem egy ilyet, ez az A306, az A316 elődje:

[link]

Az a lényeg, hogy főleg Dell XPS gépekbe való, így én Dell-el foglalkozó boltban kérdeznék rá, de direkt nem márkakereskedésnél, mert tuti túlárazzák.

2012. nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Komplikato ***** válasza:

[link]

Fenti link egy bolté, jelen pillanatban a linkelt lap közepén/alján van nem egy tuner kártya, de ez ugye folyamatosan változik.


Vagy B verzió:

[link]

AOpen gyártmányú Hybrid olcsóért nem boltból. Ha jól saccolom közvetlen Szingapúrból rendelheti a srác karton szám és még így is van rajta bőven haszna.

2012. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!