Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot ajánlotok...

Milyen alaplapot ajánlotok ebbe a konfigurációba?

Figyelt kérdés

Hello!

Nem sokára szeretném kicsit felújítani gépemet, lecserélni a 2 magos AMD procim egy erősebbre. Jelenleg ezeket az alkatrészeket tervezem megvenni:

CPU: Intel Core i7 3770k

RAM: 8GB 1600Mhz DDR3

GPU: maradna a régi nVidia GeForce 9600GT (mivel a processzornak úgyis van videókártyája, ami jelenlegi igényeimet tökéletesen kielégíti)

+tápegység (600W)

Kinéztem már egy alaplapot, szerintem megfelelő, de hátha tudtok valami jobb választást 20k~ kategóriában (ami jól kihasználja a processzor adottságait)

Tehát az alaplap amit kinéztem: ASRock B75 PRO3-M

Bármiben tudtok esetleg jobbat, szóljatok! :D

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. nov. 12. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
GPU hibás megnevezés, az VGA. A GPU a VGA grafikus számításokat végző része. Tápegység 600W? Felesleges. FSP Aurum Gold 400 bőven elég ide. PRO3-mas lapoknak Etron-vezérlője van. Én egy Asus P8Z77-M-et minimum pakolnék alá, vagy a másik varáns az ASRock Z77 Pro4-M deszkája.
2012. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

"maradna a régi nVidia GeForce 9600GT (mivel a processzornak úgyis van videókártyája, ami jelenlegi igényeimet tökéletesen kielégíti)"


Képzavar, hiszen ami abban van nyilván 100x rosszabb mint a 9600GT. :D


Szerintem meg kapsz Z77 chipsetes lapokat 24.000-től, érdemesebb olyanba beruházni. A 400W táp "elég" témával az a baj, hogy nem tudhatjuk mit bővítesz majd a gépen, mert lehet nem lesz elég. A 400W tápokat még sem ezért nem szoktam ajánlani, hanem azért, mert a többségében a tápcsatlakozókból kevés van és szerintem nem kéne a gépbe később elosztókat meg átalakítókat szerelni, mert azok tudnak nagy galibát csinálni.

2012. nov. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:
Miért ajánlgat boldog, boldogtalan mATX lapokat? Ha betesz valaki egy normális videokártyát, akkor általában bukja kapásból az összes PCI-E bővítő helyet a hülye kialakítás miatt. Kivétel a Dell-nek gyártott gyári lapok, mert ott nincs már PCI.
2012. nov. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Komplikato ***** válasza:

[link]


Azért ilyen dága procihoz kapásból legolcsóbb lap ... akkor minek a K verzió, ha nem kell tuning?

2012. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!