Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külömbség az Nvidia...

Mi a külömbség az Nvidia Tesla és a Nvidia Quadro grafikus között? Azt tudom hogy mind a kettő graf. Melóra való.

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az különbség. Ezt találtam: "the Quadro is like the lower-end version of the Tesla (like the 7600 (Quadro) compared to a 8800(tesla))"
2012. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem.Qudro tipus befejeztével jön a Tesla.Pl.Passat után Audi.
2012. nov. 11. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az elsővel.


Na most szerintem így van:


Geforce: játékra való, közepesnek mondanám. teljesítmény érdekében a képminőség fel van kicsit áldozva, de nem feltűnő. Tervezőprogramban azért az élsímítás erősen hiányzott,de jó gyors volt. Tudományos számolásban (CUDA, OpenCL) szép eredményeket adott (CPU-n való számoláshoz képest 100szor gyorsabb! de csak single precision számokkal. Double-t azt elvben tudja, 1/8 sebességgel (A Fermi architektúra, pl GTS450)


Quadro: nos, az én munkagépemben van egy jó régi használt Quadro FX4500. Ez olyan 2006-os design. Sebesség tekintetében nyilván lassabb mint a mai játékos kártyák, de képminőség tekintetében minden várakozáson felül teljesít. (Na persze annak idején ultra high end volt) Valószínűleg egy mai Quadro4000 sokkal gyorsabb volna. Csak nincs rá 150-200 ezrem...talán később.


tehát a quadro család az tervezőprogikhoz való, meg ahol bármilyen térbeli dologgal foglalkozol,vagy profi szép kép kell. például ha mérnök vagy, filmet forgatsz stúdióban (animáció) satöbbi. Képminőségre kihegyezett kártyák, sebesség az jó de nem az elsődleges. Játék: hát szerintem 5-10 évvel ezelőtti játékot megkockáztatnék rajta...


Tesla: nos nem grafikus melóra való. az a quadro. a tesla-nak nem is mindnek van monitor kimenete! ez egy grafikus proci chip, megpakolva sok és gyors memóriával (akár 4-8 giga,nagyon sok bit sávszélesség, gddr5...) kifejezetten CUDA és OpenCL számolásokra.(A másik 2 család is tud számolni, de kevésbé, Tesla C20xx változatoknál a Double precision számolás a single-hez képest fele sebességgel megy 1/8 helyett) A felhasználás célja lehet mérnöki vagy tudományos szimuláció.


üdv: egy fizikus.

2012. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!