Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell jól belerakni az...

Hogyan kell jól belerakni az alaplapba a ramot? Hogyan kell jól belecsavarni az alaplapot a gépházba?

Figyelt kérdés

1. Hogyan kell belerakni úgy a ramot az alaplapba, hogy ne sérüljön meg? Úgy jó ha először jobb oldalt pattintom bele, aztán bal oldalt? Vagy egyszerre jobb lenne?


2. Hogy csavarjam be úgy az alaplapot, hogy idővel nehogy megrepedjen az alaplap? Hat helyen lehet csavart belerakni, mind a 6 helyen csavarjam be? Szorosan csavarjam be, vagy csak annyira hogy ne mozogjon?


Nem először csinálok ilyet, de nem is vagyok nagyon tapasztalt. Nem bízom szakemberre, mert egyrészt pénzbe kerűl, másrészt szeretném 'rendesen' megtanulni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. nov. 9. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

RAM:

határozott, de nem erőszakos mozdulattal told a helyére, majd lehetőleg egyszerre pattintsd helyre a rögzítőkarokat.


Alaplap rögzítése:

az összes rögzítőhelyet használd, de ne "bikából" húzd meg a csavarokat, csak normál erővel, megfelelő méretű és fajtájú csavarhúzót használva. (később, pár hónap múlva utánna húzhatsz, ha úgy érzed, hogy túlságosan leze lenne.)

2012. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem először csinálod,akkor miért tetted fel a kérdést? Amúgy a ramokat amikor teszed be,mind2 oldalát lenyitod,és egyszerre nyomod mind2 oldalát,finoman de erővel.Figyelj hogy a csatlakozója jó helyen legyen,nehogy fordítva akard beletenni.


A lapot meg jó lenne mindegyik csavarral erősíteni,nem kell izomból ráhúzni,elég,hogy csak ne mozogjon.

2012. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért tettem fel a kérdést, mert biztosra akartam menni. Most vettem egy új konfigot, és nem akarok semmit elrontani. Gondolom másnoknak is hasznára lesz ez a kérdés. Úgy látszik néhány dolgot rosszul is csináltam... Még 1x köszi! :)
2012. nov. 9. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!