Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora az intel és az amd...

Mekkora az intel és az amd között a teljesítménykülönbség?

Figyelt kérdés

Látom, hogy az amd procik jóval olcsóbbak az intelnél, és nem tudom hogy mennyire jók.

Ha egy core i5 2.5ghz 4magos procit akarok, akkor milyen amd-t kell vennem, hogy akkora teljesítményt kapjak mint az intel?



2012. nov. 5. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Olvasd végig.

2012. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:

Az AMD órajelenkénti teljesítménye gyengébb mint az i7 alapú processzoroké. (Pentium 4 idején fordítva volt még.)

Ha megnézed a teszteket, abból egy Phenom X4 vs i5, valamint FX-8 vs i7 viszonylatban ki lehet számolni a kérdésesre a választ. Viszont jelenleg kapható FX-8 procik is alapórajelen NEM bírnak el egy négymagos i7-el, hatmagossal meg pláne, még 4GHz-en sem.

2012. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ár alapján visszonylag belöhetö a teljesítmény (arány).

viszont felhasználás függö

játékra böven elég egy "olcsóbb" AMD is

azért 20-30ezer nem annyira olcsó szerintem (már akinek)

és i3 szintugy 30ezer kb. i5 pedig 43ezer majdnem

szóval ugy 15ezer árkülönbség sincs ha amd, intel bestbuy árkategóriáit nézük

valakinek egyik kelhet valakinek a másik amire felhasználja

viszont ha komoly munkákról van szó akkor a felsö szegmensekben kel válogatni de ugyan ugy amire te használni fogod

és nem azért mert hú i7 milyen drága 70ezer akor az csakis jó lehet nekem

mikor lehet hogy a te munkádban fx 8 asok jobban teljesítenének

vagy elég egy i5 is böven a munkádra

stb...

2012. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, elolvastam a cikket is. nekem általános felhasználásra kellene, szóval i7-et biztos nem vennék. :D
2012. nov. 5. 10:15
 5/7 Panda Péter ***** válasza:
52%

"Viszont jelenleg kapható FX-8 procik is alapórajelen NEM bírnak el egy négymagos i7-el, hatmagossal meg pláne, még 4GHz-en sem"

ez azért ilyen formában nagyon nem igaz, mert egyes alkalmazásokban az FX-ek stock órajelen is képesek gyorsabbak lenni az intel prociknál. persze van olyan alkalmazás is, ahol utcahossznyi az intel előnye. de azért ha átlagoljuk az eredményeket, messze nem olyen rossz a helyzet, mint az egyes inteles fanboyok próbálják elhitetni.

2012. nov. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

AMD-> olcsóbb mint Intel, játékra szerintem megfelel.

Intel->Drágább, játékra ez is jó, de az amd is és az olcsóbb szóval ink az. Ha munkára kell, mindenképp Intel.

2012. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Panda Péter ***** válasza:
gondolom a válaszomat újfent lepontozó emberek nem olvasnak teszteket. nyilván nem látni jól a kék szemellenző mögül, vagy csak szimplán analfabéták.
2012. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!