Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vehetnék így SSD-t?

Lopokus kérdése:

Vehetnék így SSD-t?

Figyelt kérdés
Van egy [link] iylen alaplapom, és cska SATA2-es csatlakozóvan rajta. Így lehetne venni hozzá SSD-t?

2012. nov. 4. 16:14
 1/9 JuhászDork ***** válasza:
79%

miért ne lehetne venni?

ha sata3-mas ssd-t veszel legfeljebb a sata 2 sebességén fog működni, de igazából nagyon jó ssd kell ahoz hogy legyen valami sebességkülönbség a kettő port közt.

2012. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 cianidetil ***** válasza:
72%
Igen ,lehet.Ha nem tervezel új alaplapot,akkor elég a sta2 csatlakozású.Ezzel kicsit spórolni is tudsz.Nekem OCZ Vertex2 van,meg vagyok elégedve vele.De nem szeretnék ajánlgatni,vannak erre megfelelőbb fórumok!
2012. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja köszönöm, csak azt hittem hogy nem fogja felismerni a SATA2 a SATA3-masat. Akkor így HDD-ből is vehetnék SATA3-masat?
2012. nov. 4. 16:19
 4/9 Panda Péter ***** válasza:
71%
igen, vehetsz, és igen, nyugodtan választhatsz sata3-as SSD-t, nem fogod észrevenni a különbséget (mivel a sata3 leginkább szekvenciális sebességben erősebb az előző változatnál, az pedig az átlagos OS használat mellett nem fontos tényező).
2012. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Panda Péter ***** válasza:
71%

igen, HDD-ből is vehetsz, de sebességelőnyöd ott sem lesz (igaz ott azért nem, mert a merevlemez nem képes akkora tempóra).

ha konkrét márka tippet megengedsz, egyértelműen a samsung 830-as szériájából csemegézz. gyors és megbízható.

2012. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezt az információt jó lett volna tudnom gépvásárlás előtt, de nembaj azért ez jó hír!:D
2012. nov. 4. 16:20
 7/9 Panda Péter ***** válasza:
37%
végülis hátrányod nem származik belőle, ha sata3-as a vinyód, max akkor ha drágább volt mintha sata2-est vettél volna (ez mondjuk elképzelhető).
2012. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
pont hogy SATA2 es a vinyóm, mert azt hittem hogy az alaplap miatt nem vehetek SATA3-masat, mert nem tudtam hogy ha SATA2-es csatlakozóhoz SATA3-mas vinyót veszek akkor is menni fog. De nem volt drága, sőt elég jó vétel volt.
2012. nov. 4. 17:49
 9/9 cianidetil ***** válasza:
Akkor így legalább spóroltál kicsit!
2012. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!