Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intelt vagy AMD-t vegyek...

Intelt vagy AMD-t vegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gamer gépbe akarok venni processzort és az alábbiak közül ti melyiket választanátok?


-Intel i5-3570K processzor

-Intel Core i5-2500K processzor

-AMD FX 8150 processzor

A választ, kérlek indokold, ha van egy kis plusz időd :) köszönöm.


A videokártyát még nem döntöttem el.. :/ de 100ezer ft körül lesz.



2012. nov. 3. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy hd 7970+fx 8150 párosítás már komoly gép lenne.

Viszont,ezek a rpocik talán a legjobb választások,2500k helyett ott a 3570k.

Nincs sok minden amit hozzá raknék,akár hogy is nézem ha az i5-el lenne ez a konfig akkor is nagyon jó volna még egy jó ideig.Erős,korszerű géped lenne amit már lehetne Gamer gépnek hívni.

2012. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem, köszi :)

érdekes, hogy az amd-ben 8 mag van, ellenben az intelben "csak" 4..

Tudom nem a magok száma elsősorban ami meghatározza a processzor sebességét, de azért mégis egy lapra lehet tenni a két processzort, és akárhogy is de az amd-ben 2szer annyi mag van.

2012. nov. 3. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem megvárhatod a 8350-et, jól járnál vele.
2012. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy várd meg az Fx8350-et, vagy i5 3570k

Én is most vettem gépet, azon gondolkoztam, hogy most vagy megvárom az új fx-eket, vagy i5 3570k.

maradt az Intel, vettem rá egy Noctua hűtőt, és most ~3.8-on pörög.

Lényeg a lényeg,rosszul nem jársz egyikkel sem, ha csak játékra kell.

2012. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
i5 3570K-t vegyél, és egy ilyen vga-t: [link] nagyon ütős párosítás, mindenben ezzel jársz a legjobban.
2012. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem intel-el jobban jársz.i5 2500k is nagyon jó de ha van keret akkor 3570 nagyon jó lesz
2012. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 L.Dani1997 válasza:
Rövid leszek: :) Intel vagy AMD? nekem AMD mert, Igaz hogy az az intel amelyik ugyanannyi mint versenytársa, sok téren jobb de, még teszteken sem szokták leírni hogy azokat a programokat nem futtatják amit az intel nem támogat csak elviszi, de AMD-meg támogatja. Nekem szükségem van azokra a +-okra. Az FX8150-es 8magos proci soha nem megy 8 maggal, csak ha a korlátokat feloldjuk és ehhez egy gamer alaplap kell vagyis ami elbírja azt a +75W-os fogyasztást.Ilyenkor ugrásszerűen megnő a teljesítmény.Magonként gyárilag 3.4GHz-n 6 mag mehet 4 mag pedig 4,2GHz-n, korlát néköl 4,2GHz-n 8 mag 200W-ot fogyaszt és ha valami gond adódna garanciálisan kicserélik, Intelnél ha hozzányúlsz vége.Fontos hogy egy ilyen gamer alaplap 30e-be kerül míg intelhez ez alatt nem is lehet rendes alaplapot kapni mert nincs versenytársa a piacon, csak a saját chipset-vel boldogul
2013. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves L.Dani1997 egy-két dolgot nem értek, esetleg ha van időd elmagyaráznád(természetesen nem offba, pm-be)? :)
2013. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!