Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom hogy Milyen a...

Honnan tudom hogy Milyen a Hűtő a Processzoron?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 15:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Magasabb órajeleket úgy lehet elérni vagy stabilizálni, hogy emelünk picit a feszültségen, de ez nagyban megugrasztja a fogyasztást/hőtermelést is. Ha nem nyúlunk a feszkóhoz, akkor szimplán egy 10-15% órajel emeléstől nem lesz sokkal melegebb a maghőmérséklet, viszont a tuning is szerényebb.

Szorzózáras prociknál (a tiéd is ilyen) csak az alapórajel növelésével lehet az órajelet emelni, de ez kihat a memóriavezélő/RAM-ra is illetve a hypertransport órajelére is. Komolyabb tuningnál érdemes kitesztelni, hogy mekkora alapórajelet képes elviselni az alaplap, memvezérlő és memóriák is, de ezeket vissza is lehet osztani, hogy ne hajtódjanak túl. Ha minden igaz, neked s754-es Sempron procid van, ami integrált memóriavezérlővel és Hypertransport támogatással is rendelkezik. Az alapórajel ebben az esetben 200MHz, míg a HT 800MHz-es a magfeszültésg meg 1,4V körüli. Ha emeled az alapórajelet, arra figyelned kell, hogy a RAM ne lépje túl sokkal a gyári órajelét, a HT max 1GHz kötül legyen (250MHz alapórajelig oké), az AGP fekvencia 66MHz-en legyen fixálva (ha PCIe, akkor 100MHz) és a CPU órajel menjen addig, amíg legalább nem kapsz stabil működést legalább 1 óra Orthos vagy Prime95 teszt alatt.

Szerintem az alapórajelet bagyjából 220-230 közé tudod majd emelni alapfeszültségen, a HT szorzó maradhat a RAM-t meg eggyel visszaosztanám. Természetesen az alapórajel emelést apró lépésekben érdemes végezni (220MHz alapórajelig 5MHz, azon felül 2MHz lépésekben). Nagyjából így fest a túlhajtás, de ha ez nagyon kínai, akkor olvasgass fórumokat vagy kérj segítséget egy hozzáértőtől.

:)

2012. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!